2019 yılında dolar mı mevduat mı kazandırır

2019 yılında dolar mı mevduat mı kazandırır

12 Nisan 2019, 17:23
2019 yılında dolar mı mevduat mı kazandırır
Elif Sucularlı
Elinde birikmiş parası olan ve nasıl yatırım yapacağına karar veremeyen vatandaşlarımız için dolar ve mevduat hesaplarını araştırdık. Hangi yatırım aracının size daha yüksek getiri sağlayacağını hep birlikte inceleyeceğiz. 2019 yılında dolar mı mevduat mı kazandırır diye merak ediyorsanız, sayfamıza göz atabilirsiniz. Piyasadaki dalgalanmalardan sonra pek çok vatandaşımız, hangi yatırım aracının daha karlı olacağı konusunda kararsız kaldı. Sayfamızdaki bilgiler bir rehber niteliğinde olup, yatırım aracınızı seçmede size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.
 
Bankada Dolar Yatırımı

Finans sektöründeki gelişmelerle birlikte bankalardan çeşitli yatırımlar yapabiliyoruz. Vadeli mevduat hesaplarının yanı sıra bankalara dolar yatırımı da yapabilirsiniz. Dilediğiniz bankanın şubesine giderek, dolar hesabı açtırabilir ve alım/ satım yaparak fiyat farkından getiri sağlayabilirsiniz. Dolar hesabından başka bir seçenekte de vadeli mevduat yaparak faiz getirisi elde etmek. Faiz oranları gibi dolar fiyatları da bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Dolar fiyatları piyasadaki oranlardan değil, bankanın arz ve talep durumuna göre belirlenmektedir. Bankaya yapacağınız dolar yatırımı ile sizler de birikimlerini güvence altına alabilirsiniz. Yatırım yapmak istediğiniz bankanın dolara ihtiyacı varsa, dolar alım/ satım fiyatı için sunulan oran yüksek olacaktır. Bu yüzden de kayıplar yaşayabilirsiniz. Dolar kurlarının önceden tahmin edilememesi bu alanda yatırım yapmayı oldukça zorlaşıyor. 1 yıl sonra dolar kuru hakkında fikir sahibi olamayacağımız için dolar yatırımı riskli olabilmektedir. Riski sevmeyen vatandaşlarımız da herhangi bir kayıp yaşamamak için vadeli mevduat hesaplarına yöneliyor.
 

Mevduat Hesabı

Mevduat hesapları, faiz oranlarının yükselmesi ile oldukça popüler oldu. Birikimlerini güvence altına almak ve değerlendirmek isteyen pek çok vatandaşımız, belirli süreliğine bankaya para yatırıp, vade bitiminde faiz oranıyla parasını geri çekiyor. Faiz oranları da dolar fiyatları gibi bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Vadeli mevduat hesabında vade ve faiz oranı ne olursa olsun az ya da çok bir birikim elde edebilirsiniz. Mevduat hesabından yüksek getiri sağlamak istiyorsanız vade sürenizi de uzun tutmalısınız.

Tıklayın: En yüksek faiz veren bankalar 2019
 
Geçmiş zamanda doların yükselmesi, gelecekte de yükseleceği anlamına gelmiyor. Mevduat hesapları ise uzun yıllar boyunca finans sektöründe popülerliğini koruyor. Bu durum bizim fikir sahibi olmamızda ve yatırım aracımıza karar vermemizde yardımcı olabilir. Dolar ya da mevduat hesabı hangi yatırım aracını tercih edecekseniz edin, internet üzerinden yapacağınız yatırımlarda işlemlerinizi daha avantajlı oranlarla ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 2019 yılında dolar mı mevduat mı kazandırır diye merak eden vatandaşlarımız, dolar fiyatları ve faiz oranlarının bankadan bankaya farklılık gösterebileceğini unutmayın. Son zamanların popüler konusu olan dolar fiyatı üzerinden yapacağımız net yorumlar olmadığı için bu alana yapılan yatırımların dikkatlice düşünülmesi gerekmektedir. Vakit kaybetmeden TL ya da dolarınızı değerlendirebilir, birikimlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Birikim yapmak için çeşitli adımlar attığımız bu günlerde, doğru yatırım aracını bulmak çok önemli. Yazımızda sizlere dolar ve mevduat yatırımı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Detayları inceleyerek, size en iyi birikimi yaptıracak yatırım aracını kullanabilirsiniz.Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Uygun Kredi Bankalar Bankalar
  2020 © Bankalar