Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019


Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut kredisi faizleri ile ilgili olarak sayfamızı inceleyebilir Akbank konut kredisi faiz oranları 2019 verilerine anında ulaşım sağlayabilir,kredi başvurusu yapabilir veya kredi hesaplaması yapabilir hayalini kurduğunuz o evi alabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019
21 Kasım 2018 Çarşamba 12:14 tarihinde paylaşıldı.
  Akbank günümüzde cumhuriyetimizin  hizmet veren en büyük bankalarından biri konumunda yer almaktadır.Acil nakit gereksinimlerinizi giderebilmek adına eğer isterseniz sizlerde Akbank'tan ev,araç ve ihtiyaç kredilerini en uygun faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz.Ev kredileri 10 yıl yani 120 aya varan vade imkanı ile verilmekte olup ev kredisi alabilmeniz için ilk olarak kredi hususlarını tamamlamanız istenmektedir.Konumuza dikkat çekecek olursak siz de Akbank konut kredisi faiz oranları 2019 yılına ait olan bilgilere erişebilir,ev kredisi hesaplarına dair örneklemelere bakabilir incelemeniz sonucunda konut kredinizi hemen temin edebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faizi 2019

Geride bırakmış olduğumuz yılllarda konut kredileri oldukça yüksek tırmanışlar sergilemiş olduğunu biliyoruz,günümüze dönecek olursa doların biraz olsun düşüşü konut kredisi fikri olan halkımızın nefes almasına adeta kaynak sağlamış oldu.Kredi aracılığıyla ev sahibi olmak istiyorsanız Akbank'tan uygun faiz oranlı ev kredisi çekerek kullanabilir hayalinizdeki evi alabilirsiniz. Akbank'ta ev kredisi faizlerine bakıldığında 2,35 düzeyinde bir rakamın olduğu görülmektedir. Güncel piyasa şartlarına göre güncellenen kredi faiz oranlarında değişiklik olabilmesinden  ötürü kredi almadan önce bankaların siteleri üzerinden gerekli son kontrolleri yapmadan kredi almamanızı öneririz.Hemen aşağıda bulunan hesaplama örnekleri ve kredi için ihtiyaç duyulan belgeleri de detayıyla araştırabilir ve ev kredisi hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama Örneği:

 
Kredi Miktarı

 
Vade

 
Faiz oranı

 
Aylık ödemesi

 
40.000 TL

 
120 AY

 
2,35

 
1.001 TL

 
50.000 TL

 
120 AY

 
2,35

 
1.252 TL

 
70.000 TL

 
120 AY

 
2,35

 
1.752 TL

 
90.000 TL

 
120 AY

 
2,35

 
2.253 TL

 
100.000 TL

 
120 AY

 
2,35

 
2.504 TL

 
200.000 TL

 
120 AY

 
2,35                      

 
5.008 TL


Yukarıda görmüş olduğunuz tablo konut kredisi hesaplama sonuçlarını 05.11.2018 tarihinde güncel rakamlarla yansıtmakla birlikte varolan bilgiler bankanın kendi sitesinden alınarak hesaplanmıştır.Bankalar piyasalardaki hareketlilik ve koşullar doğrultusunda değişikliğe gidebilmektedir bu sebeble kredi başvurusundan hemen önce  günceşl faiz oranlarını mutlaka kontrol ediniz.


Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar:

Konut kredisi Başvuru evrakı,
Kimlik kartı, ehliyet veya pasaport kopyası,
Çalışma durumunuza ilişkin olarak gelir belgesi,
Serbest Meslek Çalışanları için, bağımlı oldukları meslek kurumundan edinilen üyelik belgesi kopyası,
Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin paylaştığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri kopyası,
Satın alınmak istenen evin tapu belgesi kopyası,
Şubece istenilecek diğer belgeler.

Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi alımlarına bakıldığında ihtiyaç kredisi gibi aynı gün sonuçlanmadığı görülmektedir.Kredi notu,kredi sicili ,parasal durumunuz,banka geçmişiniz gibi bazı bilgiler incelemeye alındıktan sonra kontrol edilir ve  ön onay verilmesi durumunda evinize ekspertiz gelip kontrol yapar bu aşama sonucunda  evinizin piyasa değeri belirlenir ve sonuç bankaya iletilir. Daha sonra banka sizi kredi vermeye uygun görmesi durumunda konutun ekspertiz değerinin en fazla %80 i kadar kredi verir. Anlaşıldığı üzere 100.000 TL değerinde bir konuta banka 80.000 TL ev kredisi verecektir. Geri kalan 20.000 TL ise krediyi kullanacak olan kişiden peşin olarak alınmak suretiyle kredi verilecektir.BUU süreçte değerlendirme 5 günde sona ermektedir. Oluşabilecek aksi durumlarda örneğin ;eksik evrak oluşumu gibi durumlarda  veya aşırı yoğun dönemlerde bu sürenin 1 haftayı geçmesi beklenmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılabilir?

Ev kredisi için başvurular sms ile, internet şubesinden, Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezi 444 25 25'i arayarak veya mobil şubeden oluşturulabilmektedir fakat  kredi için gerekmekte olan  evrakları doldurup kredinin onay alabilmesi için kesinlikle Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Üstte görülen bilgilere bakarak sizler de Akbank konut kredisi faiz oranları 2019 kapsamında detaylara ulaşabilir ve konut kredisi başvurusu yaparak hayallerinizi süsleyen o evi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev hanımlarına krediBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar