Akbank Mevduat Faiz Oranları 2019


Akbank Mevduat Faiz Oranları 2019

Akbank mevduat faiz oranları 2019 yılında yeni güncel oranlara buradan ulaşıp mevduatınızı vadeli mevduat hesabı açarak yüksek faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Akbank Mevduat Faiz Oranları 2019
14 Ocak 2019 Pazartesi 17:02 tarihinde paylaşıldı.
 Bu sayfadan Akbank mevduat faiz oranları 2019 yılına ait bilgileri inceleyerek, en yüksek faiz ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Türkiye'de hizmet veren en çok ilgi gören banklardan birisi de Akbank'tır. Akbank yıllardır adına leke sürmeden hizmet verdiğinden dolayı müşterileri tarafından güven kazanmıştır. Akbank 2019 yılında vadeli mevduat hesabına yatırım yapanlara yüksek faizler vermektedir. İnternet şubesinden, Akbank Direkt uygulamadan veya şubelerden vadeli hesap açarak yatırımınızı değerlendirip yüksek faizlerden yararlanarak kazancınıza kazanç ekleyebilirsiniz. 

Akbank Mevduat Faiz Oranları

Akbank'ın 2019 yılı mevduat faiz oranlarını ve hesaplama detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz. Yüksek faiz oranlarıyla Akbank'ta kazanmak çok kolay. Akbank direkt uygulamasından veya web sitesinden mevduat hesabı oluşturarak kesintiler haricinde %16 mevduat kazancı elde edebilirsiniz. Belirtilen yüzde hesabı 30 gün vade için yatırılan tutarlar içinir. Mevduatınızı 32 gün üzerinden yatırarak %17 kazanç elde edebilirsiniz. Örnek hesaplamalara göz atarak mevduatınıza gelecek kazancınızı öğrenebilirsiniz. Yıl içerisinde faiz oranları sık sık değişmese de piyasa durumuna göre ani değişiklikler gösterebilir. 
Akbank E vadeli hesap faizleri, banka şubesinden açılan mevduat hesaplarına göre yatırımınıza daha yüksek faizler vermektedir. Aşağıda yer alan faiz oranları 2019 yılına ait olmakla beraber Akbank resmi sitesinden alınmıştır. Aşağıdaki faiz oranlarını diğer bankalarla karşılaştırarak yatırımınızı değerlendirebilirsiniz. 

AKBANK MEVDUAT HESAPLAMA:

 

Miktar

 
Vade Sayısı 

 
Faiz Oranı

 
Net Kazanç

 
10.000 TL

 
30 GÜN

 
%16

 
124 TL

 
15.000 TL

 
30 GÜN

 
%16

 
187 TL

 
25.000 TL

 
30 GÜN

 
%16

 
312 TL

 
40.000 TL

 
30 GÜN


%16 

 
499 TL

 
50.000 TL

 
30 GÜN

 
%16

 
663 TL

 
150.000 TL

 
30 GÜN

 
%18

 
2.108 TL

 
200.000 TL

 
30 GÜN

 
%18

 
2.810 TL


Yukarıdaki belirtilen Akbank E-Vadeli faiz kazanç oranları net kazanç yani banka tarafından yapılan kesintiler vergiler haricinde hesabınıza geçen net tutardır. Bu sayfada yer alan bilgiler 14.01.2019 tarihinde oluşturulmuş olup banka bu tarihten sonra güncel piyasa koşullarına göre faiz oranlarını arttırıp azaltabilir. Aşağıda bulunan seçenekleri kullanarak sizde hemen e-vadeli mevduat hesabı açarak yatımınızı değerlendirebilirsiniz.

Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Yatırmınızı bankaya yatırıp faiz kazancı elde etmek istiyorsanız öncelikle bankada vadesiz hesabınızın olması gerekir. Hesabınız aktif olduktan sonra bankada bulunan veya yatıracağınız mevduatınızı vadeli hesapta değerlendirebilirsiniz. Yatırımınızı TL haricinde dolar euro gibi diğer para birimleri üzerinden yatırabilirsiniz. Fakat kesintisi, vergisi, faiz oranları çok düşük olacağından dolayı paranızı TL olarak yatırmanız size daha çok kazanç sağlayacaktır. 

Başvuru yap: Akbank kredi kartı başvurusu


Akbank E-Mevduat Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Akbank internet şubesi yardımıyla yatırmınızı değerlendirmek için öncelikle
 (https://www.akbank.com) adresine giriş yaptıktan sonra e-mevduat menüsüne tıklayarak e-vadeli hesabınızı oluşturabilirsiniz. E-Vadeli hesabı oluşturabilmek için bankada önceden açmış olduğunuz vadesiz hesabınızın olması ve ayn zamanda internet şubenizin aktif olması gerekir. Mevduat hesabı müşteri hizmetlerini arayarak oluşturabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcisi aracılığıyla e-vadeli hesabınızı açıp yatırmınızı yaparak zaman kaybetmeden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu işlemden faydalanmak için bankada vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Mobil şubedende işleminizi yapabilirsiniz. Akbank mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yaparak e-vadeli hesap açıp vadesiz hesabınızdaki mevduatı e-vadeli hesaba aktararak kazanç elde edebilirsiniz. Tüm bu işlemler haricinde tabiki de şubeye giderekte bu işlemi yapabilirsiniz. Fakat sadece vadeli hesap açılacağı için e-vadeli hesaba göre daha düşük faiz kazancı vermektedir. Banka şubesinden vadesiz hesap açarak vadeli yatımınızı yapabilirsiniz. Daha çok faiz geliri elde etmek istiyorsanız e-vadeli hesap oluşturmanız gerekmektedir.

İlgili: Akbank internet şifresi alma

Yukarıda belirtilen oranları karşılaştırarak yatırımınızı değerlendirebilirsiniz. Verdiğimiz oranlar 2019 yıl içerisinde güncel faiz oranlarıdır. İleriki tarihlerde güncellemeler oldukça oranlarda güncellemeler yapılacaktır. Sitemizi takip ederek güncel bilgilerden faydalanabilirsiniz. Akbank vadeli mevduat faiz oranları 2019 yılına ait güncel bilgileri incelediniz. Siz de Akbank'tan mevduat hesabı açarak paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar