Banka Sınavları 2021 - Banka sınavları ne zaman?


Banka Sınavları 2021 - Banka sınavları ne zaman?

Bankada çalışmak isteyenler için banka sınavları 2021 yılına ait güncel iş alım ilanlarını bu sayfada paylaştık. Bankaların güncel personel alım duyurularına bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Banka Sınavları 2021 - Banka sınavları ne zaman?
14 Haziran 2021 Pazartesi 14:39 tarihinde paylaşıldı.

 Her yıl olduğu gibi bu yıl da banka sınavları 2021 yılında yapılarak bir çok bankacı işe başlayacak. Günümüz en popüler meslek dalları arasında yer alan bankacılığın sınavları belli dönemlerde yapılmaktadır. Siz de bu sayfada yer alan bankaların düzenledikleri sınavları takip edebilir ve sınav tarihinde sınava girerek başarı kaydederseniz, bankada işe başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Albaraka Türk, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, TEB, Odeabank, İNG Bank, Hsbc, İcbc ve diğer Türkiye'de hizmet veren bankaların işe alım süreçleri, personel alım ilanları, kariyer sayfası adresleri bu sayfada yer almaktadır. Siz de bu sayfada yer alan banka personel alım ilanlarını takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir çok kişi banka sınavları ne zaman düzenleniyor diye şimdiden merak ediyorlar bile, o halde gelin haberimizin devamında hangi bankaların personel alımı olduğuna bakalım.

Banka Sınavları
2021 yılının gelmesiyle beraber bankada çalışmak isteyen pek çok kişi bu sorunun yanıtını aramaktadır. Sitemiz kredi bankalar olarak bankacıların işe girebilmeleri için tüm bankaların eleman alım ilanlarına göz atıyor ve bu ilanların kriterlerini sitemizde yayınlıyoruz. Siz de bankacı alım ilanları için haberlerimize göz atabilir veya aşağıda yer alan bankaların kariyer sayfalarına giderek personel alım ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bir çok bankada online olarak kariyer sayfalarından başvuru yapılabilmektedir. Bazıları ise Kariyer net, Eleman net gibi personel alım sitelerinden ilan duyurarak işe alım süreçlerini buradan değerlendirmektedir. Bankada çalışmak için pek çok farklı pozisyon bulunmaktadır. Bu pozisyonlardan size uygun olanına başvurunuzu yaparak siz de 2021 yılında bankacı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu sayfamızı favorilerinize ekleyerek güncel ilanları anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan banka sınavları kategorisinden de bankaların eleman alım ilanlarına bakabilirsiniz. Bankaların güncel sınav duyurularına ayrıca banka sınavları sitesinden de ulaşabilirsiniz.

 

 

Yapı Kredi personel alım ilanlarına göz atmak için tıklayınız.

Ziraat Bankası personel alımı ve iş ilanları için tıklayın.
tıklayın.
TEB personel alım ilanlarına göz atarak kariyer sayfasından başvuru yapmak için tıklayın.

Vakıfbank'ta çalışmak isteyen kişiler kariyer sayfasına göz atmak için 

QNB Finansbank personel alımı ve iş ilanlarına göz atmak için tıklayın.

Odeabank sınavlarına bakmak ve personel alım ilanları için tıklayın.

İş Bankası sınavları ile personel alım duyuruları için tıklayın.

İNG Bank açık pozisyonlar/ banka sınavları için tıklayın.

Halkbank personel alım sayfasına gitmek için tıklayın.

Denizbank açık posizyonlar ve sınavları 2019 yılı için tıklayın.

BankPozitif eleman alım duyuruları için tıklayın.

Akbank personel alımı ve duyurular için tıklayın.

Albaraka Türk açık pozisyonlar için ve sınav başvuruları için tıklayın.

 

Garanti Bankası personel alımı

Garanti Bankası 2021 yılında personel alımı yapmaya devam ediyor. Siz de Garanti Bankası'nın personel alım ilanlarına göz atarak başvurunuzu yaparak bankacı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası personel alımı sayfasından Garanti'nin güncel ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Güncel alımlar:
Müşteri Danışmanı (MUŞ)
Müşteri Danışmanı (İstanbul Avrupa ve Asya)
Güvenlik Personeli (İstanbul)

 

Ziraat Bankası sınavları 2021

Ziraat Bankası'nda çalışmak isteyen kişiler öncelikle Ziraat Bankası'nın duyurduğu eleman alım ilanları ve sınavlarına göz atması gerekmektedir. Siz de

Ziraat Bankası sınavları 2021 sayfasına bakarak güncel sınav tarihlerini öğrenebilir, iş başvururu yaparak Ziraat Bankası'nda çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Akbank sınavları 2021

Türkiye'de hizmet veren bankalardan birisi de Akbank'tır. Akbank'ın personel alımı sayısı her yıl artış gösteriyor, bir çok kişi Akbank'ın ücretlerinin yüksek olmasından dolayı Akbank'ta çalışmak istemektedir. Siz de Akbank personel alımı sayfasına göz atarak güvenlik personeli, gişe görevlisi, müdür, müdür yardımcısı, gişe yetkilisi, müşteri temsilcisi gibi pek çok farklı açık pozisyonlara başvurunuzu yaparak Akbank'ta çalışmaya başlayabilirsiniz.


 

 Burgan Bank Personel alımı 2021

Ülkemizde gelişmekte olan bankalardan birisi de Burgan Bank'tır. Burgan Bank yeni şubeler açarak personel sayısını da arttırmaya devam ediyor.

Burgan Bank personel alımı sayfasına göz atabilir, açık pozisyonlara bakarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

 

Denizbank personel alımı

Türkiye'nin en büyük bankaları arasında hizmet veren Denizbank, her yıl olduğu gibi 2020 yılında da pek çok farklı açık pozisyonuna eleman alımı yapacaktır. Siz de Denizbank personel alımı sayfasına bakarak güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Güncel alımlar:
Mobil satış temsilcisi uzman/ uzman yardımcısı (Tüm iller)
İşkur iletişim merkezi asistanı (İstanbul Avrupa - Asya)
Proje yöneticisi (İstanbul Avr.)
Mobil satış temsilcisi (Adana, Ankara, İstanbul, Antalya, Aydın, Balıkesir)
Güvenlik görevlisi (İstanbul Avr. - İstanbul Asya)

 


 
İş Bankası sınavları 2021

Banka sınavı ile eleman alan bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası'dır. Siz de İş Bankası personel alımı sayfasına bakarak gişe görevlisi, müşteri temsilcisi, Bes yetkilisi, güvenlik elemanı gibi pek çok farklı açık pozisyonlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

 Vakıfbank sınavları 2021

Devlet bankaları arasında hizmet veren Vakıfbank'ın işe alım süreci banka sınavıyla bazı dönemlerde yapılmaktadır. Vakıfbank'ın yanı sıra Vakıf Katılım Bankası sınavlarını da takip ederek açık pozisyonlara başvurunuzu yapabilir, sınava girerek bankacı olmaya hak kazanabilirsiniz.

Vakıfbank sınavları sayfasından kariyer sayfasına göz atabilirsiniz.

 

 

Şekerbank personel alımları

2021 yılında Şekerbank da personel alımı yapmaya devam ediyor. Müşteri temsilcisi, güvenlik görevlisi, banka müdürü, gişe yetkilisi ve pek çok personel alım ilanları detaylarına Şekerbank personel alımı sayfasından göz atabilirsiniz.

 

Yapı Kredi personel alımları

En çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Yapı Kredi'nin yurt genelinde bir çok şubesi bulunmaktadır. Yapı Kredi iş ilanlarına göz atarak siz de başvurunuzu yapabilir ve Yapı Kredi'de çalışmaya başlayabilirsiniz.

Güncel ilanlar:
Yazılım Geliştirme Uzmanı (Kocaeli)
İç İletişim Uzmanı (İstanbul)
Kredi Riski Politikaları Uzmanı (istanbul)
Kurumsal Kredi Tahsis Yetkilisi (Engelli) (İstanbul Avrupa)
Uzman İş Analisti (Kocaeli)
Mevduat, birikim ve yatırım uzmanı (İstanbul Avrupa)
Direkt Satış Yetkilisi (Adana, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa)

 

Bankadaki Pozisyonlar Nelerdir?

Müfettiş Yardımcısı
Müfettiş Yardımcısı olarak çalışan Yönetim Kurulu adına, Genel Müdürlük Bölümlerinde, yurtiçi/yurtdışı şubelerde, Bankanın denetimi altındaki kuruluş ve işletmelerde, teftiş, soruşturma ve incelemeler yapan kişidir.

 

Uzman Yardımcısı
Uzman Yardımcısı pozisyonundaki çalışan banka personelleri ise, Genel Müdürlük Bölümlerinde ve Kurumsal Şubelerde, görev yaptığı birimin faaliyetlerini Banka mevzuatlarınca çerçevesinde takip edip, uygular ve geliştirmeler yaparlar. Yönetici adayı ise(MT) olarak yetiştirilen uzman yardımcıları, uzmanlık alanlarında aldıkları pek çok kurum içi ve dışı eğitimle çalışma alanlarında profesyonellik kazanmış olurlar.

 

Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı
Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı pozisyonundaki çalışanlar, Bankaların günün koşullarına göre altyapı ihtiyaçlarını ve hedeflerini ilgili birimlerle birlikte belirleyip, Bilgi Teknolojileri mimarisini geliştirir ve yönetim bilgi sistemleri ile iş zekâsı sistemlerini kurup, kurulan sistem ve alt yapıların en etkin ve verimli şekilde işletimini, bakımını ve güvenliğini ilgili bölümlerle işbirliği yaparak sağlamasıyla görevlidir.

 

Gişe Yetkilisi 
Gişe görevlisi pozisyonunda çalışan banka elemanları, banka şubeleri ile genel müdürlük binalarında temel bankacılık hizmetiyle birlikte bu hizmetin yerine getirilmesiyle sorumludur.
Şubelerde para çekme, para yatırma gibi farklı gişe işlemlerinin yanı sıra kadro imkanları doğrultusunda satış, sorunlu kredi takibi, kambiyo gibi sorumlulukları da olabilmektedir.

 

 
Servis Yetkilileri
Kredi ve muhasebe gibi işlemlerin operasyonlarını yöneten, yönlendiren kişilerdir. İmza yetkisi gerektiren bu pozisyon için yüksek persormanslı kişilerin banka sınavlarında başarı göstermesi gerekmektedir.

 
Satış ve Müşteri Temsilcileri
Bu pozisyonda çalışan kişiler yoğun olarak kredi ve diğer ürünleri pazarlamak amacıyla doğrudan müşterilerle iletişim kurarlar. Satış performansına yönelik olarak şube içinde veya ağırlıklı olarak sahada görev alabilirler. Bu pozisyondaki çalışanların ikna kabiliyetinin yüksek olması beklenmektedir.

 

Çağrı Merkezi Elemanı
Bankaların Çağrı Merkezinde çağrı alma ve dış arama pozisyonlarındaki çalışanların kariyer yolu açık olup hem iletişim yetkinliklerini geliştirmekte hem de Bankacılıkla ilgili pek çok konuda derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır. Bazı bankalarda 2 yıl çalıştıktan sonra şubeye tahin gibi hak da bu göreve verilmektedir.
 
Operasyon Görevlisi
Operasyon Elemanı ise bankalardaki Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerindeki operasyonel faaliyetlerde görev alarak, veri girişi, kontrol, yazışma ve benzeri işleri desteklemektedir.
 
Takip Yetkilisi
Bankalarda hukuk müşavirliği ve müşavirliğe bağlı bölge teşkilatında; hukuksal işlemlerin iç ve dış evrak takibini yapar; noter, adliye, ticaret odası, tapu daireleri ve diğer kamu kuruluşları ile ilgili işleri yürütürler. Takip yetkilisi kariyer yolu kapalı bir pozisyondur.
 
İhtisas Elemanı
Mühendis, avukat ve mimar gibi pozisyonlarda çalışan personellere denir.
 
Özel Güvenlik Görevlisi
Özel güvenlik görevlilerinin yaptığı işler ise şubelerde ve bankanın belirlediği alanlarda güvenlik görevini yerine getirmekle görevli personellerdir.

 

Şoför
Banka kurumlarında, makam şoförü ile paraların yönlendirilmesi için nakili göreviyle şoför olarak çalışan elemanlardır.


Banka Personel Alımı 2021
Siz de bankacı olarak iş hayatına girmeyi düşünüyorsanız bu sayfada yayınlanan banka sınav tarihlerinde başvurunuzu yaparak sınavlara girebilirsiniz. Yeni yılın gelmesiyle beraber bankalarda görev almak isteyen kişiler yukarıda belirtilen banka sınavları tarihleri sayfalarını ve personel alım sayfasını takip ederek, bankalarda uygun pozisyon olması halinda başvuru yaparak bankada çalışmaya başlayabilir. Tüm bankalar personel alımı yapacakları zamandan önce internet üzerinde eleman alım ilanı yayınlamaktadır. Bu ilan içeriğinde eleman alım için işin tanımı, kriterler ve çalışma koşulları ile eğer yapılacaksa banka sınav tarihleri de verilmektedir. Siz de bu sayfaları takip ederek güncel banka eleman alımlarına başvuru yapabilir, ve istediğiniz bankada çalışmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda banka sınavları 2021 yılında sitemiz üzerinden haberler ile duyurulmaktadır. Sitemizi takip ederek bu güncel ilanlara da ulaşmanız mümkündür.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • Nuri Teken 2 yıl önce yorumlandı

   abi ben lise öğrencisiyim banka sınavlarına girerek ileride bankacı olmak istiyorum.

  • TÜLAY 3 yıl önce yorumlandı

   Ziraat Bankası sınavlarını merak ediyorum. 2019 banka sınavları oldukça zor geçecek gibi görünüyor çok rakip var.

  • Ahmet Ataş 3 yıl önce yorumlandı

   Banka sınavları 2019 yılında oldukça yararlı bilgiler sunuyor, ben Akbank'ta bankacı olarak çalışmak istiyorum ve sürekli olarak sınav tarihlerini takip ediyorum.

  • Mahmut Bankacı 3 yıl önce yorumlandı

   bankada çalışmak için personel alımlarını ve banka sınavlarını sürekli takip ediyorum. inşallah 2019 yılında bankada çalışabiliriz.

  • Ahmet 3 yıl önce yorumlandı

   tüm bankaların sınavlarını tek sayfada topladığınız için teşekkür ederim.

  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar