Banka Çalışanı Maaşları 2019


Banka Çalışanı Maaşları 2019

Bankacılık sektörü hakkında merak edilen sorularınıza yanıt değeri niteliğinde olduğunu düşündüğümüz bankacı maaşları 2019 adında hazırlamış olduğumuz haberimizi inceleyerek bankacılık hedeflerinize ışık tutabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Banka Çalışanı Maaşları 2019
08 Nisan 2019 Pazartesi 14:30 tarihinde paylaşıldı.
sponsorlu bağlantılar
 Banka tanımına baktığımızda banka mevduat kabul eden ve kabul etmiş olduğu bu mevduatı en verimli haliyle kredi işlerinde kullanmak amacıyla işleyen kurum ve kuruluşlar olduğunu görmekteyiz. Bankacı maaşları 2019 yılında konu başlığı ile almış olduğumuz haberimizde bankalar hakkında çalışanların maaşları ve nitelikleri hakkında siz değerli okurlarımızla değerli ve önemli bilgiler paylaşmış bulunmaktayız.Bankaların asıl olarak görevlerine baktığımızda kredi almak yada kredi vermek olan ekonomik kuruluşlar olduğunu görmekteyiz.Genel anlamıyla yaklaşacak olursak en basit haliyle  banka faizle para alıp veren , iskonto,kambiyo işleri yapan,kasalarında para ve değerli belge ve eşya bulunduran  ekonomik etkinlik ve hareketlilikte bulunan kurum ve kuruluşlardır.Bankalar devlet ya da özel kuruluş kapsamında hizmet verebilmektedirler.

Banka maaşları

Kuruluş amaçlarına baktığımızda çok farklı amaçları da bulunan bankaların yerine getirmiş olduğu temel görevlere değinmek gerekirse.Bankaların başlıca görevleri arasında;araclılık hizmeti,kaynaklara akıcılık sağlama,kişilerin ve kurumların sahip oldukları maddi varlıkların rasyonel bir biçimde kullanımını sağlama,kaynak kullanımlarını  iyileştirerek  ülke kaynaklarının dağılımına yön verme,kaynak kullanımlarını iyileştirme,kişilerin  kısa süreli sahip olduğu küçük fonları zamanla uzun süreli fon haline getirmede finans sağlama,kaydi para ve banka parası yaratma,ulusal ve uluslararası boyutta ticareti geliştirme gibi görevleri bulunmaktadır.

Banka çalışanlarının maaşlarına baktığımızda diğer sektörlere göre maaşların yüksek olduğu gözlenmektedir.Bankalarda maaşlar görev ve sorumluluklara göre değişmekle birlikte 1.600 TL ile 100.000 TL arası değişiklik göstermekle birlikte bu görevleri yapan insanlarında her zman ilgi odakları olduklarının altını çizmek gerekmektedir. Bu soru sorulduğunda herkesin merakla baktığına arasıra hepimiz şahit olmuşuzdur Banka çalışanları maaşları 2019 kapsamında derlemiş olduğumuz haberimizde siz değerli okurlarımıza bu sorunun cevabına çok derinine cevap verdik.Hemen aşağıda rakamlarla gösterilmekte olan bankacıların maaşlarını inceleyebilirsiniz.


 
GÖREVİ:

ORTALAMA EN DÜŞÜK MAAŞ:

ORTALAMA EN YÜKSEK MAAŞ:

 
Banka gişe görevlisi

 
2.200 TL

 
4.200 TL

 
Banka gişe asistanı:

 
2.400 TL

 
4.400 TL

 
Banka müşteri temsilcisi:

 
2.400 TL

 
3.400 TL


Banka şube müdürü:

 
6.000 TL

 
18.000 TL

 
Genel müdür:

 
8.000 TL

 
22.000 TL

 
Müfettiş maaşı:

 
3.500 TL

 
9.000 TLYukarıda yer alan banka personel maaşları, bankaların ortalama rakamlarına göre hazırlanmıştır. Her bankada farklı maaş ve prim ödemesi yapılmaktadır. Devlet bankaları ve özel bankalar arasında fiyat farkları vardır. Ayrıca yemek+yol ve banka şubesinin performansına göre personellere prim verilmektedir.

Yukarıdaki hazırlamış olduğumuz Banka maaşları 2019 hakkında detaylı bilgilerimiz tablodada görüldüğü hali ile kesin olmamakla birlikte görülen rakam aralıklarında yer almaktadır.Siz değerli okurlarımız bu haberimizde bankalar ve banka çalışanlarının maaşları hakkında bilgilere yer verdik geleceğe yönelik bankacılık hedefi olan ve sorularına yanıt olacak metnimizi siz değerli okurlarımızla paylaştık.Sizlerde detaylı bilgilerimizle sorularına yanıt bulabilirsiniz. Bankada yukarıda yer alan kadroların yanı sıra pek çok farklı pozisyonda eleman istihdam edilmektedir. Güvenlik personeli, gişe sorumlusu, gişe personeli, gişe şefi, banka şefi, müşteri temsilcisi, yazılım geliştirme uzmanı ve teknolojik alanda da farklı kadrolar bulunmaktadır. Siz de bankacı olarak çalışmak ve bankada görev almak istiyorsanız banka sınavları 2019 yılı bilgilerini takip ederek banka sınavlarına katılabilir ve 2019 yılında bankacı olabilirsiniz. Banka müfettişleri 2019 yılından itibaren 24.000 - 36.000 arasında maaş alacaktır. Banka müfettişleri şubelerden sorumlu genel müdürlerle eşdeğer olarak çalışıyor diyebiliriz. 


Yukarıda yer alan Bankacı maaşları 2019 yılına ait bilgiler genel ortalama statüsünde bu sayfaya eklenmiş olup, her banka için maaş ve prim uygulaması farklılık gösterebilmektedir. Örneğin bazı bankalarda BES (Bireysel Emeklilik), Kredi Kartı, Kredi ve benzeri banka ürünleri satışından ek komisyon da alınabilmektedir. Bir bankacı günümüz şartlarında en az 2.200 TL ve üzerinde maaş alıyor da diyebiliriz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  En Uygun Kredi Veren Bankalar En Uygun Kredi 2019
  2019 © En Uygun Kredi 2019, Kredi Faiz Oranları, Mevduat, Bankalar.