HSBC Çalışma Saatleri 2019 (Açılış Kapanış Saatleri)


HSBC Çalışma Saatleri 2019 (Açılış Kapanış Saatleri)

HSBC bankası çalışma saatleri 2019 hakkında hazırlamış olduğumuz haberimizde merak ettiklerinize ilişkin yanıtları bulabilirsiniz.Detaylarını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

HSBC Çalışma Saatleri 2019 (Açılış Kapanış Saatleri)
05 Ocak 2019 Cumartesi 13:05 tarihinde paylaşıldı.
 HSBC Bank çalışma saatleri 2019 konu başlığıyla hazırlamış olduğumuz haberimizin içeriğinde merak ettiğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.İlgili bankanın çalışma saatleri,özel ve resmi gün çalışma saatleri gibi bilgiler hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür.Haberimizin detayları hemen aşağıda sizler için yer almaktadır. Ülkemizde 1990 yılından bu yana faaliyet gösteren HSBC Türkiye; Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi alanlarında hizmet sunmaktadır. HSBC Türkiye, şubeleri, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık kanallarıyla müşterilerine finansal çözümler sunmaktadır. Merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu; bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 66 ülke ve bölgede yaklaşık 3 bin 800 ofisiyle hizmet vermektedir.


HSBC Bankası Çalışma Saatleri 2019


HSBC Çalışma saatleri incelendiği zaman diğer bankaların mesai saatlerinde farklı olduğu görülmekte. Hemen hemen her banka sabah 09.00 ile akşam 17.00 arası hizmet verir. Ancak HSBC çalışma saatleri sabah 08.30’da başlar. Yani HSBC müşteriyseniz ve banka şubesinde işlemlerini hızlı halletmek istiyorsanız 8.30’da bankada olmanız gerekmektedir. Pazartesi ve Cuma günleri bankaların en yoğun olduğu günler olarak bilinir. Bu nedenle de pek çok kişi bankaların çalışma saatlerinden önce bankaya gider ve bekler. HSBC müşterilerinde erkenden işlerini halletmek isteyenlerde sabah 08.00 gibi gelir. Bu da banka önünde sıra oluşmasına sebep olur. Yani haftanın ilk ve son günü işlerini erken halletmek istiyorsanız bankaların mesai saatlerinden çok daha önce gidilmesi tavsiye edilir.

HSBC Çalışma saatleri için son saat 17.00’dır. Bu saatten sonra işlemler alınmaz. Ancak siz öncesinde sıra almışsanız ve sıra gelmemişse son sıra alana kadar işlemler devam. Sadece yeni sıra verilmez. Banka kapıları kapanır, işlem bitiminde de banka çalışanları ertesi gün mesaiye başlarlar.


HSBC Öğle Arasına Kaçta Çıkıyor?


HSBC Çalışma saatlerine içine saat 12.00 ile saat 13.00 arası dahil edilmez. Bu saat aralığında banka çalışanları öğle paydosuna çıkarlar. Öğleden önce sıra alan ve sırası gelmemiş kişilerin işlemleri öğleden sonraya aktarılır. Öğle paydosu 1 saat sürer. 1 Saat sonra ise öğleden sonraki mesai başlar. Bu saat diğer bankalarda farklılık gösterir. Çoğu banka 12.30 ile 13.30 arası öğle paydosu verir. Bu nedenle bankaların çalışma saatleri iyi bilinmelidir.


HSBC Haftasonu Açık mı?


Hayır. Banka haftasonları hizmet vermemektedir. HSBC, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 15 Temmuz, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi tatillerde hizmet vermemektedir.


HSBC İnternet Bankacılığı Sayesinde Banka Şubelerine Gitmenize Gerek Yoktur!

Günümüzün internet çağı olması nedeniyle bankalar da hizmet kanallarını artırmışlardır. Yani banka şubelerine gitmeden de pek çok işleminizi evinizden, iş yerinizden, yolda yürürken, kasada beklerken, yemek yerken de halledebilirsiniz. Örneğin; kredi kartı ödemesini yapacaksanız bunun için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Benzer şekilde EFT ve havale işlemleri de telefondan hızlı bir şekilde yapılır. Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz HSBC çalışma saatleri 2019 hakkında detaylı bilgileri sizler için paylaştık.Makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diğer bankalar:

Halkbank çalışma saatleri 2019
Garanti çalışma saatleri 2019Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar