Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2019 (Kaçta Kapanıyor)


Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2019 (Kaçta Kapanıyor)

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2019 yılı ile ilgili bilgilere bu sayfadan göz atarak Ziraat Bankası kaçta kapanıyor, saat kaçta açılıyor gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2019 (Kaçta Kapanıyor)
05 Ocak 2019 Cumartesi 22:07 tarihinde paylaşıldı.
Ziraat Bankası, Türkiye'deki üç kamu bankasından birisidir. 1863'te Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan Memleket Sandıkları'nın devamı niteliğindedir.15 Ağustos 1888’de Menafi Sandıkları’nın yerine,  modern finans kuruluşu olarak Ziraat Bankası resmen kurulmuş, o tarihte faaliyette bulunan Menafi Sandıkları da banka şubelerine dönüştürülerek hizmet vermeye başlamıştır.30 Eylül 2017 itibariyle yurt içinde 1.779 şubesi bulunan banka, 18 ülkede 95 noktada faaliyet göstermektedir. Ayrıca 9. Uluslararası iştirak bankası, 23 yurt dışı şubesi ve 1 temsilcilikten oluşan geniş bir yurt dışı hizmet ağı bulunmaktadır.Ziraat Bankası hali hazırda ülkemiz genelinde 1700’ü aşkın şubeye ve 25 bini aşkın çalışana sahiptir. Bankanın New York, Londra, Bakü, Sofya, Tiflis, Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Akdoğan, Karakum, Karaoğlanoğlu, Atina, İskele, Gönyeli, İskeçe, Rodos, Gümülcine ve Cidde’de şubeleri, Karaçi ve Tahran’da ise temsilcilikleri bulunmaktadır. Peki Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Ziraat Bankası çalışma saatleri 2019, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında detaylı olarak anlattık.

Ziraat Bankası Kaçta Açılıyor

Ziraat Bankası şubeleri genel olarak ülkemizdeki en kalabalık şubelere sahip bankalardan bir tanesidir. Milyonlarca müşterisi bulunmasından dolayı şubelerde de yoğunluk yaşanmaktadır. Tüm Ziraat Bankası şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri her sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşamları saat 17:00’de kapanmaktadır. Şeker Bank bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.Ziraat Bankası şubeleri ne yazık ki hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermemektedir. Hafta sonu veya 24 saat açık olan herhangi bir Ziraat Bankası şubesi bulunmamaktadır. Bu sebepten işlemlerinizi bir sonraki iş günü halletmeniz gerekmektedir.

 
Açılış

 
09:00 - 12:30

 
Öğle molası

 
12:30 - 13:30

 
Öğlen açılış

 
13:30 - 10:30

Ziraat Bankası şubeleri ayrıca hafta sonları hariç Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde, bunların dışında ise 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Bunun haricinde yer alan günlerde tabi hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) günleri açıktır.Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Ziraat Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Ayrıca Ziraat Bankası internet şube şifre alma sayfasına da bakarak Ziraat Bankası internet bankacılığını (
https://www.ziraatbank.com.tr/tr) kullanabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilir, banka şubesinde sıra beklemek zorunda kalmazsınız. Diğer yandan işlemlerinizi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri sayfasına da bakarak 444 00 00'ı arayabilir ve direk bağlanma yolları sayesinde anında müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Siz sevgili okurlarımızla Ziraat Bankası çalışma saatleri ilişkin önemli bilgilere yer verdik. Haberimizde çalışma saatleri,özel günlerde çalışma saatleri gibi önemli konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar