Esnaf Kefalet Kredisi 2019 (Hesaplama ve Şartları)


Esnaf Kefalet Kredisi 2019 (Hesaplama ve Şartları)

Bu sayfada esnaf kefalet kredisi 2019 yılı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Esnaf kredisi şartları, hesaplama örnekleri ve esnaf kefalet kredisi nedir diye merak edenler bu sayfamızı inceleyebilir.

sponsorlu reklamlar
Esnaf Kefalet Kredisi 2019 (Hesaplama ve Şartları)
31 Aralık 2018 Pazartesi 16:57 tarihinde paylaşıldı.
sponsorlu bağlantılar
Günümüzde esnaflara çeşitli teşvik ve destek programları uygulanmaktadır. Bugünkü yazımızda bu programlardan biri olan kefalet kredisinden bahsedeceğiz. Esnaf Kefalet Kredisi 2019 hakkında merak ettiğiniz her şeye haberimizden ulaşabilirsiniz. Sizler de vadenizi belirleyerek, uygun faiz ve ödeme seçenekleriyle kolaylıkla krediden faydalanabilirsiniz. Kimler kefalet kredisi çekebiliyor? Kefalet kredisi faiz oranları ne kadar? Herkes kefalet kredisine başvurabilir mi? Esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifleri (eskkk) hakkında detaylı bilgiler, yazımızın devamında yer alıyor. Esnaflara bankadan çekmek istedikleri krediye kefalet sağlayan eskkk, esnafın ihtiyacını gidermek için çalışmalarına devam ediyor. İşte, kefalet kredi hakkında detaylı bilgiler.

Esnaf Kefalet 2019

Sizler de Türkiye’nin en iyi bankaları arasında gösterilen Halk Bankası ile kefalet kredisi çekebilirsiniz. Haberimizin devamında Halk Bankası’nın kefalet kredisi için sunmuş olduğu bazı avantajları görebilirsiniz. % 4’ten başlayan uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunan bankalardan, kolaylıkla kredinizi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatiflerine üyeyseniz, 0 faizli kredilerden de yararlanmanız mümkün.

Esnaf Kefalet Kredisi Şartları

5362 sayılı kanuna göre Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kaydınız bulunması gerekiyor.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından talep edilecek belgeleri sunmanız,
Kefalet veren kooperatifin bölgesinde bulunan bir adreste ikamet etmek ya da iş yeri bulundurmak,
Eş zamanlı olarak birden fazla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri ile ortak olmamak,
Vergi borcunuzun bulunmaması ve banka kredi notu değerinizin yüksek olması,
En az bir yıldır esnaflık yapıyor olmak.

Bakın: Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar


Halk Bankası Kefalet Kredisi 2019

Sizler de kredinizi Halkbank’tan alarak avantajlardan yararlanabilirsiniz. Uygun vade, ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla kolaylıkla kredinizi Halkbank’tan çekebilirsiniz. İşletmenize özel kredilerinizi %4’ten başlayan faizlerle alabilirsiniz.

Esnaf kefalet kredisi faiz oranları 2019

Vade süresi

Faiz oranları

1 yıla kadar olan vadeler

% 4

1 yıldan fazla olan vadeler

% 5

 

Esnaf Kefalet Kredi Şartları?

Başka bir esnaf ve sanatkâr kredi ve kefalet kooperatifi ortağı olmamak

Esnaf ya da sanatkâr olmak

Esnaf- sanatkârlar odasına ve sicil müdürlüğüne kayıtlı olmak

İş veya ikametgâhının bulunduğu ilçede faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ortak olan

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip gerçek kişiler


Yukarıda belirtilen şartlara sahip kişiler, kefalet kredisinden faydalanabilir. Kefalet kredisini, Türkiye’de sadece Halk Bankası aracığıyla çekebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Faizsiz kredi veren bankalar

Esnaf kefalet kredisine nasıl başvurabilirim?

Yukarıdaki tabloda belirtilen şartlara sahipseniz, kolaylıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir kooperatife ortaksanız,

·       Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi,
Esnaf odasına kayıtlı olduğunuza dair belge,
Esnaf sicil tasdiknamesi,
 Vergi levhası fotokopisiyle kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi talepleriniz banka tarafından onaylandığı ve şartların sağlanması takdirde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki, bir kooperatife üye olmayan vatandaşlarımız nasıl kefalet kredisi başvurusu yapabilir? Bir kredi kooperatifine üye olmayanlar, çevresinde bulunan en yakın eskkk kooperatifine giderek ortak olmalıdırlar. Kooperatif kanunu gereğince üye olmayanlar, kefalet kredisinden yararlanamayacaklardır.

Eskkk kefaletiyle kredi alacaklar; 60 aya kadar vade (aylık, 3- 6 aylık ödemelerle), eskkk’nın risk grubuna göre ise 100.000, 125.000, 150.000  ve 200.000 TL’lik kredilerden faydalanabilirler. Esnaf kefalet kredisi 2019 hakkında merak edilen bilgileri paylaştık. Sizler de banka şubesine giderek detaylı bilgiye sahip olabilir, eskkk kefalet kredinizi kolaylıkla çekmeye başlayabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  En Uygun Kredi Veren Bankalar En Uygun Kredi 2019
  2019 © En Uygun Kredi 2019, Kredi Faiz Oranları, Mevduat, Bankalar.