Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019


Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019

Sayfamızda yer alan makalemizde siz değerli okurlarımızla emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019 yılına dair önemli bilgilere yer verdik.Haberimizi inceleyebilir ve katılım bankacılığı kapsamında faizsiz kredi veren bankalar arasında tercihinizi yapabilirsiniz.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019
07 Aralık 2018 Cuma 22:29 tarihinde paylaşıldı.
  2019 yılında faizsiz kredi veren bankalardan kredi çekmek isteyen saygıdeğer okurlarımıza ,emekli vatandaşlarımıza özel hazırlamış olduğumuz haberimizi sizlere sunmak istiyoruz.Faizsiz kredi veren bankalar hangileri,hangi şartlarda faizsiz kredi veriyorlar,ülkemizde faizsiz kredinin detaylarında neler yatıyor,faizsiz kredinin detaylarına ilişkin bilgilere ve hangi bankaların  faizsiz kredi verdiğine ilişkin bilgileri siz değerli okurlarımız için emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019  başlığı altında yer verdik.Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz haberimizi okuyup detaylarına ilişkin bilgi sahibi olabilir ve ihtiyaçlarınıza özel faizsiz kredinizi hemen alarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.


EMEKLİLERE KREDİ VEREN BANKALAR 2019

Faizsiz kredi prensibi dahilinde hareket eden ve bu amaç doğrultusunda çalışıp bu düşünceye hizmet eden bankacılık anlayışına 'katılım bankacılığı' ismi verilmektedir. Katılım bankacılığında kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp,ticaret,ortaklık ve finansal kiralama yöntemleriyle faizsizlik prensiplerine göre çalışan,bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren  bankacılık modelidir.Katılım bankası nedir?Esaslara yönelik icra eden bankadır şeklinde açıklamamız mümkündür.İsimlerinde yer alan katılım ifadesine bakıldığında bankacılık türünün kar ve zarara katılma prensibine dayalı bir bankacılık olduğu ifade edilmektedir.Bu bankacılık anlayışına göre tasarruf sahiplerinden topladıkları fonları,faizsiz finansman prensipleri dahilinde ticaret ve sanayide değerlendirerek,oluşan kar ve zararı tasarruf sahipleriyle paylaşırlar.

TL,USD ve EUR bazında vadeli hesaplarda toplanan fonlar, kurumsal finansman desteği,bireysel finansman desteği,finansal kiralama,kar ve zarar ortaklığı yöntemleriyle değerlendirilir.Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu verilerine bakıldığında 2013 yılı itibariyle 96 milyar 86 milyon aktif büyüklüğüyle bankacılık sisteminin içindeki payı %5.5'dir. Bankacılık sektörünün aktif büyümesinin %26.4 olarak gerçekleştiği 2013 yılında katılım bankalarının büyümesi %36.7 oranıyla sektörün üzerinde gerçekleşti. Katılım bankaları karları 16.9 artışla 2013 itibariyle 1 milyar 71 milyon liraya ulaştı,şube sayıları 2013 yılında bir önceki yıla göre 136 adet artarak 965'e yükseldi. Katılım bankalarının kredi hacmine baktığımızda 2013 yılında bir önceki yıla göre %29.4 artışla 67 milyar 219 milyon lira olurken mevduat hacmine bakıldığında %29.7 artışla 61 milyar 495 milyon liraya çıktı.Bu rakamalardan çıkarmamız gereken şudur ki  katılım bankaları son sürat hızla büyümelerini sürdürmekte ve bankacılık sektöründe ağırlıkları gittikçe artıyor.

Faizsiz alternatif yatırım araçları üretmek iddiasıyla piyasada hızlı bir şekilde yükselme gösteren katılım bankalarının geleceği kendilerini topluma ne kadar anlatabildikleri ile doğru orantılı şekilleneceği kanaatinde olduğumuzu bildirmek isteriz.Son zamanlarda devlet bankaları arasında hizmet veren Ziraat Bankası; Ziraat Katılım Bankası'nı, Vakıfbank ise Vakıf Katılım Bankası'nı hizmete açmıştır. Bu bankaların yanı sıra uzun yıllardır ülkemizde faaliyette bulunan Albaraka, Kuveyt Türk, Türkiye Finans gibi katılım bankaları da bulunmaktadır.
 

 

 • Ziraat Katılım Bankası


 https://www.ziraatkatilim.com.tr


 

 • Vakıf Katılım Bankası

 
https://www.vakifkatilim.com.tr/tr

 

 • Kuveyt Türk

 
https://www.kuveytturk.com.tr/

 

 • Türkiye Finans


https://www.turkiyefinans.com.tr

 

Albaraka Türk


https://www.albaraka.com.tr/Yukarıda bulunan hazırlamış olduğumuz listeye bakıldığında emeklilere faizsiz kredi veren bankaları  görmekteyiz.Bu bankalarımız Türkiye'de katılım bankacılığı alanında hizmet vermekte olan güzide bankalarımız arasında yer almaktadır. Bu bankalara bakıldığında Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının kamu bankası konumunda hizmet vermekte olup diğer bankalarımızın ise özel banka statüsünde hizmet vermekte olan bankalarımız olduğunu görmekteyiz. Eğer sizlerde en uygun kar payı oranlarıyla ihtiyaç,taşıt ve konut kredinizi almak istiyorsanız bu bankalar üzerinden tercihte bulunarak hemen kredinizi çekebilirsiniz.Faizsiz kredi hakkında doğrubilinen bir yanlışa dikkat çekmemiz gerekirse faizsiz kredi 'sıfır faizli kredi' demek değildir.  Ancak sıfır faizli kredi desteği bir çok kurum tarafından verilmektedir. Buna örnek olarak Kosgeb kurumunu göstermemiz mümkündür.

İlginizi çekebilir: Faizsiz hac kredisi veren bankalar


ZİRAAT KATILIM BANKASI

Faizsiz kredi veren bankalar  arasında yer alan Ziraat Katılım Bankası tarafından nakit ihtiyaçlarınıza özel çıkarılmış olan kredi kartı bulunmaktadır.Yaptığınız harcamaları minimum 2 maksimum 48  taksit olacak şekilde başvuru esnasında belirtilen taksit sayısında ödersiniz.Tercihinize göre 2 adet ödeme tarihi mvcuttur.Her ayın 10'u veya 25'ini ödeme tarihi olarak belirleyebilirsiniz.FİLİKA kart için tahsis veya yıllık kart ücreti  bulunmamaktadır.Ziraat Katılım FİLİKA-Finansman Limitli karta sahip olmak için gelir belgesi ibraz etmeniz yeterli olacaktr.Başvuru için 0850 220 50 00 nolu numarayı arayıp bilgi alabilir,ya da (https://www.ziraatkatilim.com.tr/Sayfalar/anasayfa.aspx ) adresi üzerinden başvurunuzu erçekleştirebilirsiniz.

VAKIF KATILIM

Vakıfbank'ın "katılım bankası" olarak 2015 yılında hizmete başlayan Vakıf Katılım Bankası'nda da faizsiz kredi çözümleri bulunmaktadır. Vakıf Katılım'da "Konut kredisi, taşıt kredisi, işyeri kredisi yada arsa kredisi" başvurunuzu gerçekleştirebilir ve siğze özel fırsatlarıyla vakıf katılıma başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvurunuzu isterseniz  0850 202 1 202 numarasından kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi Vakıf Katılım'ın en yakın şubesine giderek de finansman başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

KUVEYT TÜRK

Faizsiz kredi veren bankaların en eskisi olarak ülkemizde 1989 yılında hizmete başlamıştır.Kuveyt Türk Sağlam Kart ,Platin,Gold ve Klasik olmak üzere 3 çeşit kredi kartı sunmaktadır.5 taksit uygulamasını sağlık ve eğitim sektöründe kullanabileceğiniz gibi ,12 ay düzenli kullanan müşterileri için taksit ve alışverişlerinde kullanabilecekleri 50 TL altın puan vermektedir.Ayrıca buna ek olarak acil nakit avans özelliğini kullanabilirsiniz.Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için arzu ederseniz Mobil Şube'yi indirebilirsiniz.Asgari  ödeme oranı diğer katılım bankalarında olduğu gibi %100 dür.Borcunuzun ödenmeyen kısmı için uygulanacak olan gecikme cezası %2.34 şeklinde olacaktır.Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası ise 444 0 123 ya da 0850 251 0 123'ü 7/24 istediğiniz zaman arayarak kredi başvurusu yapabilir yada gerekli tüm bilgileri çağrı merkezinden alabilirsiniz.

Bir diğer faizsiz kredi veren bankalarımız ise Türkiye Finans ve Albaraka Türk'tür bu bankalarda diğer güzide bankalarımız gibi ihtiyaçlarınıza en uygun kar oranlarıyla yanıt vermekte olan bankalarımızdandır.Sayfamızda yer alan makalemizde siz değerli okurlarımızla Emekliye faizsiz kredi veren bankalar için çok önemli bilgilere ve açıklamalara verdik.Başvurularınızı arzu ederseniz ilgili bankaların siteleri üzerinden yada telefonla çağrı merkezini arayarak oluşturabilir başvurunuza olumlu yanıt almanız durumunda kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca dip not olarak hatırlatmak gerekirse hükümet geçtiğimiz yıl çalışma başlatarak devlet bankalarının emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019 yılına alınmasına dair haberini de duyurmuştu. Bu haberden sonra henüz resmi dilden bir açıklama yapılmasa da çok yakın bir zaman içerisinde Ssk ve Bağkur emeklilerine devlet bankalarının, emekli maaşının 10 katına kadar "faizsiz" kredi desteğinde bulunacağı da beklentiler arasındadır.

Ayrıca bakınız: Faizsiz kredi veren bankalar 2019Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar