Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019


Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Halkbank konut kredisinden yararlanıp konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız aşağıdaki sizler için Halkbank' ın resmi sitesinden güncel faiz oranları ile bazı oranlar üzerinde hesaplamalar yapıp hazırlamış olduğumuz makalemizi okuyup bütçenize en uygun kredi miktarını çekerek konut sahibi olabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019
09 Nisan 2019 Salı 14:31 tarihinde paylaşıldı.
Halkbank ülkemizde en çok hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Halkbank birçok alanda kredi imkanı sağladığı gibi araç ve konut kredilerinde de imkanlar sağlamaktadır. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bankanın istemiş oldukları evrakları tamamladıktan sonra kredi başvurusu yapmaktadır. Konut kredileri genellikle ihtiyaç kredilerine oranla daha yüksek meblalarda krediler olduğundan dolayı ödeme süreleri daha uzun sürelere yayılmıştır. Konut kredisi kullanıp konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi miktarlarına ve gelir durumlarına göre kredi vadelerinde ödemeleri kısa zamana yayarak daha az faiz ödeyebilirler. Konut kredilerinde 10 yıl yani 120 aya kadar vade süresi uzatılabilir. Halkbank konut kredisi faiz oranları 2019 aşağıdaki konumuzu inceleyerek Halkbank'tan kredi çerekerek konut sahibi olabilirler. 

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Geçmiş yıllarda doların sürekli artışından dolayı kredi faiz oranları çok yüksek olmasından dolayı konut sahibi olamayan vatandaşlarımız faiz oranlarındaki düşüşün ardından konut sahibi olma imkanına kavuşmuşlardır. Halkbank konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara %1,28 faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Bu oranlar 2019 yılına ait olup güncel tutarlardır. Fakat kredi çekeceğiniz dönem günlük olarak değişebilen oranlar sebebiyle bankaya giderek güncel Halkbank konut kredisi faiz oranları 2019 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aşağıdaki örnek hesaplamaları inceleyerek size en uygun miktardaki kredi miktarını öğrenerek kredinizi çekebilirsiniz.

 
KARŞILAŞTIR: Konut kredisi faiz oranları 2019


 
Kredi Miktarı

 
Vade

 
Faiz oranı

 
Aylık ödemesi

 Toplam ödenecek tutar

 

 
50.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
817,73 TL


 98.127 TL


 
100.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
1.635 TL

 
 196.200 TL

 

 
120.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
1.962 TL

 
 203.040 TL

 

 
150.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
2.453 TL

 
 294.360 TL

 

 
200.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
3.270 TL

 
 392.400 TL

 

 
220.000 TL

 
120 AY

 
1,28                        

 
3.598 TL

 
 431.760 TL

 Yukarıda yer alan hesaplamalar bankanın resmi hesabından alınan faiz oranları üzerinden hesaplanmıştır. Yukarıda yer alan bilgiler 2019 yılına ait güncel bilgilerdir. Kredi kullanacağınız dönemde bankayla irtibata geçerek faiz oranları hakkında çekmek istediğiniz miktar üzerinden tekrar hesaplamanızı yaptırınız.

Halkbank Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

Konut kredisi başvuru belgesi
Kimlik kartı veya pasaport fotokopisi
Çalışma durumunuza ilişkin maaş bordrosu
Serbest Meslek Çalışanları için, bağımlı oldukları meslek kurumundan edinilen üyelik belgesi kopyası,
Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin paylaştığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri kopyası
Alınmak istenilen konutun tapu fotokopisi
Şube tarafından istenilecek diğer belgeler

Diğer krediler: Halkbank ihtiyaç kredisi 2019


Konut Kredisi Talebi Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi diğer kredilere oranla daha geç sonuçlanmaktadır. Kredi talebinde başvurduğunuz süre sonrasında banka çalışanları kredi çekmek istediğiniz ev için exspertiz ekibi gelerek konutun krediye uygun olup olmadığını araştırarak sizinde bankayla aranızda sorun olmadığını belirledikten sonra kredinizi onaylamaktadır. Bu işlemler ortalama 5 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Fakat evrak eksik olduğu durumda evrak tamamlama sürenize göre süre değişmektedir.

Halkbank müşteri hizmetleri direk bağlanma sayfasına bakarak müşteri hizmetlerinden hemen başvuurnuzu yapabilirsiniz.


Konut Kredisi Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılabilir.?

Konut kredisi başvurusu iki farklı yoldan yapılabilir sms ile yapılan başvurularda daha sonrasında evrak teslimi için bankaya gitmeniz gerekeceğinden dolayı kredi başvurunuzu Halkbank şubesine giderek gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır. Şubeye girerek o dönemki Halkbank konut kredisi faiz oranları 2019 yılı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer bankaların konut kredisi faiz oranları hakkında araştırmalarımıza göz atarak size en uygun krediyi çekerek hayalinizdeki evi alabilirsiniz.

Halkbank sim kart bloke kaldırma sayfasına da göz atarak sim kartınızın blokesini hemen kaldırmalınız. Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar