Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (En Uygun Konut Kredisi)


Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (En Uygun Konut Kredisi)

En uygun konut kredisi hangi bankada diye merak ediyorsanız konut kredisi faiz oranları 2019 yılı bilgilerini bu sayfadan tüm bankaları karşılaştırabilir, hesaplamalar yaparak ev kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (En Uygun Konut Kredisi)
29 Aralık 2018 Cumartesi 20:34 tarihinde paylaşıldı.
 Günümüzde bankalardan kredi çekmek için öncelikle kredi çekmek isteyen kişiler internet üzerinden faizleri karşılaştırmaktadır. Ev kredisi kullanarak hayalindeki eve sahip olmak isteyenlere biz de konut kredisi faiz oranları 2019 yılına ait bilgileri araştırarak tüm bankaların faizlerini tek bir konu altında sizlere sunduk. Aşağıda bulunan bankaların güncel kredi faizlerini inceleyerek siz de en uygun faizli krediye başvurunuzu yaparak en uygun faiz oranlarıyla kredinizi çekebilirsiniz. Sitemizi takip ederek en uygun faizli kredi kampanyalarından ilk siz haberdar olabilirsiniz. İşte tüm bankaların kredi faiz oranları karşılaştırması ve detaylı kredi bilgileri.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

2018 yılında dövizin artış göstermesinden sonra ev kredisi başta olmak üzere konut kredisi ve taşıt kredilerinde de oldukça yükselme olmuştu. Bu durum emlak sektörünü resmen durma noktasına getirmişti. Aralık ayından sonra ekonomide yaşanan değişiklikler sonrasında ilk olarak Ziraat Bankası'nın duyurduğu 0,99 faizli konut kredisi kampanyasına Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası da katılmıştı. Bankaların anlaşmalı firmalarından kullanılacak konut kredileri %0,99 faiz oranıyla veriliyor fakat 2. el bir ev almak isteyenler için faiz oranları değişiklik gösteriyor. 2019 yılında konut kredisi faizleri düşecek mi diye soranlara ise önerimiz ya bankanın anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından sıfır ev almaları, yada biraz daha bekleyerek piyasanın düzelmesi sonrasında kredi faizlerinin aşağı doğru hareket etmesini beklemektir. 

Aşağıda bulunan konut kredisi faizleri, bankaların resmi internet sitesinden 100.000 TL - 1220 AY vadeli ev kredileri için hesaplanarak bu sayfaya 29.12.2018 tarihinde eklenmiştir. Bankalar piyasa koşullarına göre faizleri anlık olarak güncelleyebilir.


Banka

Konut Kredisi Faiz Oranı

 
Ziraat Bankası

 
1,98

 
Halkbank

 
2,09

 
Vakıfbank

 
2,09

 
Akbank

 
2,01

 
Denizbank

 
2,29

 
QNB Finansbank

 
2,60

 
Garanti Bankası

 
2,20

 
HSBC

 
2,99

 
İNG Bank

 
1,89

 
Fibabanka

 
2,79

 
TEB

 
2,58

 
Türkiye İş Bankası

 
2,30

 
Anadolubank

 
2,79

 
Şekerbank

 
2,39Konut Kredisi Süreci Nasıl İşler?

Bir çok kişi ev kredisi almak istemektedir ancak sürecin nasıl işlediği pek bilinmez. Konut kredileri, diğer ihtiyaç ve taşıt kredilerine göre daha farklı süreçte işlemektedir. Şöyle ki, ilk olarak alınacak konutun tapu fotokopisiyle beraber banka şubesine başvuru yapılır. Sonrasında ise banka krediye "ön onay" verirse söz konusu eve bankanın görevlendirdiği ekspertiz evi kontrol etmeye ve piyasa değerini belirlemeye gider. Evin piyasa değeri ekspertiz tarafından belirlenerek bankaya bildirilir. Evin ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar konut kredisi verilir. Yani ekspertiz "bu ev 200.000 TL eder" der ise, siz bu eve bankadan en fazla 160.000 TL konut kredisi kullanabilirsiniz. 2019 yılında "evin tamamına kredi veren bankalar" bulunmamaktadır. Yani bir evin tamamına hiçbir bankadan ev kredisi çekemezsiniz.

En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır?

İhtiyaç kredilerinde en fazla vade 36 ay,
taşıt kredilerinde 48 ay,
konut kredilerinde ise 120 aya (10 Yıl) kadar vade yapabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi 2019 Hangi Bankada?

Biz sosyal sorumluluk projesi olarak hizmet verdiğimizden dolayı herhangi bir sponsorluk anlaşmasıyla bu işi yapmıyoruz. Bundan dolayı şu veya bu banka daha uygun faizli kredi veriyor demek yerine size tüm bankaların faizlerini içeren konut kredisi faiz oranları 2019 karşılaştırmasını sunuyor ve sizin bankaları karşılaştırmanızı sağlıyoruz. En uygun faizli konut kredisini yukarıda bulunan tablodan bulabilir ve en iyi faizli krediyi tercih edebilirsiniz. 0,98 faiz oranıyla konut kredisi kullanmak istiyorsanız ilgili bankaların anlaşmalı firmalarından ev almak zorundasınız. Bu firmaları Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası ve Vakıfbank'tan öğrenebilirsiniz.

Buna da bakabilirsiniz:
Ev hanımlarına kredi veren bankalar 
Sicili bozuk olanlara krediBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar