Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019


Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi notum düşük diye kredi çekemiyorum diyorsanız, endişelenmeyin! Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sayesinde sizler de, her türlü ihtiyacınızı tamamlayacak ve hayallerinize kavuşabileceksiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
26 Mart 2019 Salı 13:40 tarihinde paylaşıldı.
 Acil nakit ihtiyacınıza son vermek, ev, araba ya da yeni bir eve sahip olmak, hayallerinizi gerçekleştirmek için nakit ihtiyacı duyarsınız. Günümüz bankaları da nakit ihtiyaçlarınız için kredi imkanı sunuyor. Nakit ihtiyaçlarınıza son verebilmek için kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması gerekiyor. Eğer kredi notunuz yüksekse ve bir gelire sahipseniz bankaların çoğu başvurunuzu onaylıyor. Fakat, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da mevcut. Yukarıda belirttiğimiz gibi nakit ihtiyaçlarına son vermek, isteklerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek istiyor fakat, kredi notunuz düşük diye kredi çekemeyeceğinizi düşünüyorsanız sayfamızdaki bilgilere göz atabilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları inceleyebilir, vakit kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 


Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüz bankaları kredi verirken bazı kriterleri dikkatlice incelemektedir. Bu kriterlerin başında kredi notu ve geliriniz yer almaktadır. Bankalara yapmış olduğunuz ödemeler düzenli ise kredi notunuz yüksek olacaktır ve kredi başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanacaktır. Kredi notu yüksek ve istikrarlı olan her vatandaşımız, bankalardan kolaylıkla kredi alabilmektedir. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız strese girmesin. Çünkü, günümüz bankalarının bazıları kredi notu düşük olan vatandaşlarımıza da kredi çekebilme imkanı sunuyor. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın, hangi bankalardan kredi çekebileceğini sayfamızda paylaşıyoruz. Kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun, belirttiğimiz bankalardan kredi başvurusunda bulunabilecek ve hayallerinizi gerçekleştirmeye başlayabileceksiniz. İşte, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar.

Ing Bank


Denizbank


Akbank


Türkiye Ekonomi Bankası (Teb)


Garanti Bankası


Qnb Finansbank


Yapı Kredi


Icbc Bank


Aktif Bank

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ülkemizde her ne kadar kredi notu düşük olan vatandaşlarımıza kredi veren bankalar olsa da, yasal süreç başlatılmış vatandaşlarımızın kredi çekmesi oldukça zor. Hakkınızda yasal süreç başlatılmaması ve daha kolay kredi çekebilmek için lütfen ödemelerini zamanında yapın. Bankalar kredi notunu: iyi, çok iyi, az riskli, orta riskli ve riskli olarak sınıflandırmaktadır. Aşağıda hazırlamış olduğumuz tablodan risk gruplarını inceleyebilirsiniz. Kredi notunuza göre kredi kullanma durumunuzu da görebilirsiniz. Bankalar kredi notunu 1 ile 1900 arasında puanlandırmaktadır. Ödemeleriniz, kredi başvurularınız ve kredi çekme sıklığınız gibi bazı etkenler kredi notunuzun oluşmasında büyük rol oynamaktadır. Kredi notunuz 900 puanın altındaysa, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması çok düşük bir ihtimaldir. Kredi başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, 1200 ile 1900 arası bir puanda olmalısınız. Ödemelerinizi düzgün yaparak, kredini notunuzu yükseltebilir ve başvurularınızın olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. 

İLGİLİ: En kolay kredi veren bankalar

Kredi not aralıkları

Risk grubu

Kredi kartı/ kredi kullanma durumu

1500- 1700

İyi

Yüksek

1700- 1900

Çok iyi

Yüksek

1100- 1500

Az riskli

Gelir durumu dikkate alınır

700- 1100

Orta riskli

Düşük

1- 700

Riskli

Çok düşükKredi başvuru sürecinde banka tarafından istenen belgeler kredi notuna göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Kredi notu düşük olan vatandaşlardan banka,
Gelir belgesi,
Kefil ve
Ek teminat (Başvuran kişinin adına kayıtlı tapu varsa, kira alıyor ve bunu resmi bir şekilde belgelendirebiliyorsa) isteyebilir. 

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra, kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın genellikle düşük tutarlı kredi başvuruları onaylanmaktadır. Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız, kredini notunuz düşük olsa dahi belirttiğimiz bankalardan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz banka çalışanı ile iletişime geçebilir ve kredi notunuzu öğrenerek, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın kefil bulması ve ek teminat göstermedi kredi başvuruları için büyük önem taşımaktadır. Çünkü;

1. Kefil Bulmak: Kredi notu düşük olan vatandaşlardan bankalar genellikle kefil istemektedir. Bulduğunuz kefilin şartları kredi çekmek için uygunsa başvurunuzun yüksek ihtimalle onaylanacaktır. Bulunan kefilin kredi notunun iyi olması, yasal takip geçirmemiş olması, sgk kaydı bulunmaması ve o ana kadar kara listeye düşmemesi gerekmektedir. Bu kriterlere dikkat ederek kefil bulabilirsiniz ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

2. Teminat Göstermek: Kredi notu düşük olan vatandaşlardan kefil istenmesinin yanı sıra ek teminat göstermeleri de istenebilir. Göstermiş olduğunuz ek teminatlar, kredi ödenmeme durumunu bir nevi ortadan kaldırdığı için bankalar, teminat gösterilen kredi başvurularını olumlu sonuçlandırmaktadır.  Taşınmaz malları teminat olarak gösterecekseniz bu teminatlar, banka tarafından belirlenen teminat kriterlerine uygun olmalıdır. Bunun için kredi çekmeyi düşündüğünüz banka ile iletişime geçebilir, teminat kriterleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer bir taşınmazınız varsa ve kredi çekmek için teminat göstermeyi düşünüyorsanız, başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Siz de Ziraat Bankası'ndan teminat göstererek kolay yoldan kredi alabilirsiniz.

Hemen arayın: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri


Kolay bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız ödemelerinizi belirlenen zamanlarda ve düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Hakkınızda yasal takip de başlatılmamışsa kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu sayede kredi başvurularınız daha kısa sürelerde olumlu sonuçlanacaktır. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız da, durumlarını iyileştirerek yüksek tutarlı kredilere başvuru yapabilirler. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaştınız. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmekte fayda var. Kredi notunuz düşük olsa dahi endişelenmeyin. Yukarıda belirtilen bankalara giderek kredi başvurunuzu yapabilir ve nakit ihtiyacınıza son verebilirsiniz. Vatandaşlarımız, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sayesinde hayallerine kavuşabilecek.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
İşsizlere kredi veren bankalar
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar