Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Kesin Çözüm)


Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Kesin Çözüm)

Kredi notunuz kötüyse siz de sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında kredi başvurusu yaparak kredi alabilirsiniz. Bazı şartlar altında siz de sicilden etkilenmeden kredi çekebilmeniz mümkündür.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Kesin Çözüm)
12 Aralık 2018 Çarşamba 12:22 tarihinde paylaşıldı.
  Günümüz şartlarına bakacak olursak bir çok banka KKB sistemini kullanarak kredi başvurularını değerlendirmektedir. Sicili kötü olanların başvuruları genellikle reddedilse de, sicili bozuk olana kredi veren bankalar da kredi vermeye devam etmekedir. Durum böyle olunca, sicilin kötü olmasıyla beraber hangi bankaların ihtiyaç kredisi verdiklerini araştırdık. Ayrıca sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da bulunmuyor değil. Bu şu demek oluyor, kredi notunuz kötü seviyede olsa bile bazı bankaların sundukları şartları değerlendirerek anında onaylı kredinizi çekebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalardan bir çok durumda sicil bozulabilmektedir. Bunların en başta geleni kredi notunun kötü olmasından dolayı, geçmiş ödemelerin düzensiz yapılması, kredi kartı borcunun geç ödenmesi gelebilmektedir. Bunların yanı sıra eşlerden birisinin kredi veya kredi kartı borcunu ödememesi sonucunda diğer eşin de sizili bu durumdan etkilenebilmektedir. Aynı zamanda eğer kredi notunuz sıfır olarak gözüküyorsa; "Bu durum geçmiş dönemde bankalardan hiçbir ürün kullanmadığınızı gösterir." Yani bankalardan kredi kartı veya kredi kullanmayan, banka hesabı olmayan kişilerin kredi notu otomatik olarak sıfır (0) çıkacaktır. Siz de bu durumları göz önünde bulundurarak kredi başvurusu yapınız. Aşağıda sicili bozuk olanlara, kredi notu kötü olanlara kredi veren bankaları listeledik. Bu bankalar bazı şartlar altında krediler verebilmektedir. Bu şartları yerine getirerek siz de kolay yoldan kredi çekebilirsiniz.


 
Sicili bozuk olana kredi veren banka

 
Belge talebi

 
Kredi üst limiti

 
ING Bank

 
İstemiyor

 
30.000 TL

 
Denizbank

 
İsteyebilir

 
30.000 TL

 
Garanti Bankası

 
İsteyebilir

 
20.000 TL

 
Hsbc

 
İstemiyor

 
50.000 TL

 
QNB Finansbank

 
İsteyebilir

 
50.000 TL

 
Akbank

 
İsteyebilir

 
20.000 TL


HANGİ ŞARTLAR İSTENİYOR?

Yukarıda bulunan bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler sicilin bozuk olmasından etkilenmemesi için bazı alternatif kredi başvurusu kanallarını ve ekstra belgeleri kullanabilir. Bunları aşağıda sıraladık, bu belgeleri bankaya sunarak siz de sicilinizin bozuk olmasından etkilenmeden kredi çekebilirsiniz.

1. Teminatlı kredi: Yukarıda bulunan bankalar teminat karşılığında bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir. Siz de üzerinize kayıtlı bir taşınmazı (ev, arsa, gayrimenkul gibi) bankaya teminat göstererek bunun karşılığında 36 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta teminat gösterilecek ürün kredinin ödemesi bitene kadar bankanın ipoteği altında olacaktır, yani banka istemeden bu ürünü satamazsınız.

2. Ek gelir: Eğer kira geliri, mevduat geliri veya ekstradan bir geliriniz varsa ve bu gelirinizi kredi başvurusu sırasında bankaya sunarsanız kredinizin onaylanma ihtimali daha da artacaktır.

3. Krediye kefil göstermek: Bir tanıdığınızı krediye kefil göstererek de kredi çekebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta kefil gösterilecek kişinin sicilinin temiz, kredi notunun iyi seviyede olması gerekir.

Yukarıda yer alan bankalar kredi notu düşüklere kredi vermektedir. Kredi notunuz kötü olsa bile bu bankalara ek gelir göstererek kredi çekebilirsiniz. Üstelik yukarıda saydığımız 6 banka da diğer bankalara göre çok uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerde kredi imkanı sunmaktadır. Siz de bu bankalara kredi başvurusu yaparak anında onaylı kredilerden faydalanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Bankalar kredi başvurusu sonrasında ön onay gelirse, ek belgeler talep edebilir ve ön başvuru kabul edilse bile bankadaki işlemler sonrasında başvuru reddedilme ihtimali vardır. Genellikle kredi başvuruları sonrasında kişilerin gelir belgesi, ek gelir belgesi gibi belgeler talep ediliyor. Gerek görüldüğü durumlarda ise kredi notu düşük olanlardan kefil yada ipotek istenebilmektedir. İpotekten kastımız ise üzerinize kayıtlı olan bir ev, arsa yada arazi gibi taşınmazlarınızı kredi çekmeye karşılık bankaya ipotek sunmaktır. Fakat bu şartları tamamlasanız bile kredi çekmek için üst limitin çoğu bankada 80.000 TL olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Daha yüksek miktarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin sunacakları teminat da ona göre yüksek bedelli olması gerekmektedir.


Gelirinizin yetersiz görülmesi durumunda ise banka sizden ek gelir yada kefil talep edebilir. Siz de bu tür imkanlardan yararlanarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan hemen kredinizi çekebilirsiniz. Bir bankadan kredi kullanabilmek için kredi notunuzun en az 1400 ve üzerinde olma şartı vardır ancak bu bir zorunluluk değildir. Krediyi verip vermemek bankanın insiyatifine kalmş bir durumdur. Siz de kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak, kredi notuna bakmadan kredinizi çekebilirsiniz. Eğer kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kredi alamıyorsanız bir diğer yöntem kredi notunuzu arttırmak ve sonrasında kredi başvurusu yaparak kolay kredi kullanmaktır. Bu da şu şekilde olabilmektedir:

"Kredi notunuzu arttırabilmek için bir bankada hesabınızın ve kredi kartınızın olması gerekir. Sadece banka hesabı da yeterli olabilmektedir. Bu hesabınızı internet bankacılığına açtırarak sonrasında ise internet bankacılığından otomatik fatura ödeme talimatı verin, altın hesabından altın alıp satın. E-vadeli hesaba para yatırın ve döviz alım-satımını internet bankacılığı üzerinden yapın. Hesabınızı ne kadar hareketli tutar ve işlemlerinizi arttırrsanız, o kadar kısa sürede kredi notunuzu da arttırmış olursunuz."
KREDİ NOTUNUZ MU KÖTÜ?

800 veya 900 kredi notuna kredi veren bankalar arasında yukarıda saydığımız bankalar bulunmaktadır. 
Findeks kuruluşu tarafından tüm bankaların hizmetine açılan Kredi Notu ile 0 puan ile 1900 arasında bir puana tüm banak müşterileri sahiptir. Daha önce banka müşterisi olmayanlar ise sistemde sıfır puan olarak gözükmektedir. 0 ile 699 arasındaki puan en riskli grup olarak değerlendirilir. 700 ile 1499 arasındaki puanlama ise orta risk grubudur ve puanlama yukarı çıktıkça risk azalar, banka notu yüksek olan kişilere daha kolay güvenir. Bankalar birer ticaret merkezleri olduğundan dolayı verdikleri kredilerin geri ödenmesini isterler. Böyle olunca kredi notu sistemi bankalar için büyük önem taşımaktadır. Kredi başvurularında onaylanan başvuruların çoğunluğu 1400 üzerindeki "iyi" seviyede olan kişilerdir. Diğer kısım ise 800 puana kredi veren bankalardan olabilir, bu bankaların kredi verme şartları arasında ek gelir, kefil yada ipotek olmaktadır. Ayrıca bankaya blokeli kredi kullanarak kredi notu kolaylıkla ve hızlı yoldan yükselebilir. İş Bankası, Akbank, TEB, Vakıfbank gibi bankalar 800 900 puana kredi vermektedir. Bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için (800 puana) maaşınızın asgari ücret üzerinde olma şartı ve geçmiş ödemelerinizin temiz olması gerekmektedir. Ayrıca şunu da belirtelim avukatlık olanlara ve yasal takipte olanlara hiçbir banka kredi vermek istemez fakat, avukatlık olan kişilerin borç transfer kredisi ile borçlarınızı temizlemesi mümkündür.

İlginizi çekebilir: İşsizlere kredi veren bankalar


SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ

Bir çok kişi acil para lazım diye bankaların kapısını çalıyor ancak bankalar krediyi her zaman onaylamayabiliyor. Böyle olunca senetle para veren yerler devreye girmektedir, bunun yanı sıra faturalı hat üzerine kredi almak da son zamanlarda artış gösterdi. Kredi puanınızı yükselterek tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bazı bankalar kara listede olanlara kredi verdiğini iddia etmektedir ancak bu yanlış bir bilgidir. Bir kişinin kredi yada kredi kartı borcunu ödememesi sonrasında bankanın borçlu kişiyi avukata vermesiyle beraber kişi kara listeye girer. Kara listede bulunan bir kişi 5 yıl boyunca sicili kötü olarak kabul edilir ve hiçbir banka kurumu bu kişiye kolay kolay kredi vermez. Ancak yukarıda dediğimiz gibi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında da kredi vermeye devam etmektedir, ancak bazı şartları isteyerek kredi başvurusu yapan kişilerin kredilerini onaylıyorlar.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar