Öğrenciler kredi çekebilir mi?

Öğrenciler kredi çekebilir mi?

12 Nisan 2019, 17:21
Öğrenciler kredi çekebilir mi?
Elif Sucularlı
 Yaşanan ekonomik sıkıntılar hemen her kesimden vatandaşımızı etkiliyor. Piyasadaki bu sıkıntılardan en çok etkilenenler ise: öğrenci arkadaşlarım. Eğitim hayatları boyunca gereksinimlerini nasıl karşılayacaklarını düşünen öğrenci arkadaşlarıma, sevindirici bir haberim var. Öğrenciler kredi çekebilir mi? diye oldukça fazla soru alıyoruz. Bazı büyük bankaların dışında her kesimden vatandaşımıza çeşitli kampanya sunan bankalar bulunuyor. Öğrenci arkadaşlarım da yazımızı okuyarak, kredi kampanyaları hakkında merak ettikleri bilgileri öğrenebilirler.
 

Öğrenciler Kredi Çekebilir Mi?

Sevgili öğrenci arkadaşlarım, günümüzün finans sektöründeki önemli kuruluşları olan bankalardan sizler de kredi çekebilirsiniz. Günümüz bankalarının çalışan bireyler dışında öğrencilere yönelik hazırladıkları kredi kampanyaları da mevcuttur. Belirli gelire sahip olan vatandaşlarımızın bankalardan kredi alma şansı daha yüksek olsa da, sizler için  kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Eğitim hayatınız boyunca gerekli olan ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankalardan kredi çekebilirsiniz. Öğrenim bursu almayan oldukça fazla arkadaşımız var ve eğitim ihtiyaçlarını ise bir şekilde karşılamak zorundalar. İşte tam da bu noktada bankalar yardımınıza koşuyor.
 
Günümüzde bankalarının kredi alma konusunda uyguladıkları politikalar farklılık gösterebilmektedir. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, 18 yaşını doldurmadan kredi çekemezsiniz. 18 yaşını dolduran, kira geliri ya da üzerinize kayıtlı gayrimenkulünüz varsa bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Bankalar siz öğrencilere genellikle düşük faizli kredi vermektedir. Bu düşük faiz sayesinde, geri ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bazı bankalar kefil gösterilmesi durumda da öğrencilere kredi verebilmektedir. Bankalara kredi başvurusunda bulunabilmeniz için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. Hep birlikte bu şartları inceleyelim.

- Kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

- Herhangi bir gelire sahip olmalısınız. (Kira geliri ya da üzerinize gayrimenkul kayıtlıysa bunlar da gelir belgesi olarak kabul edilebilmektedir.)
- Eğitim durumunuza ilişkin banka tarafından istenen belgeler
- Kredi notunuzun iyi olması
- Geçmiş zamana ait borcunuzun bulunmaması
Yaklaşık 3- 4 ay öncesinden başlatılan bir geliriniz varsa, kredi notunuz da yüksekse kredi çekebilirsiniz. Pek çok banka müşteri kitlesini arttırabilmek için siz öğrenci arkadaşlarımıza da düşük faizli ve tutarlı ihtiyaç kredisi veriyor. Öğrenciler kredi çekebilir mi diye merak eden arkadaşlarımız, sayfamızı detaylıca inceleyerek bilgi sahibi olabilirler. Vakit kaybetmeden eğitim ihtiyaçlarınızı düşük faizli krediler ile kapatabilir, geri ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Uygun Kredi Bankalar Bankalar
  2020 © Bankalar