Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

12 Nisan 2019, 17:20
Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?
Elif Sucularlı
Ailesinden uzakta yaşayan,‘öğrenciler kredi kartı alabilir mi?’ diye merak eden öğrenci arkadaşlarım için araştırma yaptım. Günümüzde bankalardan kredi kartı ve kredi almak oldukça kolaylaştı. Çalışan bireylerimizin kredi kartı başvurusunda herhangi sıkıntı yaşanmazken, öğrenci arkadaşlarım kredi kartı kullanabilir miyim diye merak ediyor. Her yaştan her kesimden vatandaşımızın çeşitli ihtiyaçları olabiliyor. Kredi kartları da finansal durumumuzda bize büyük ölçüde yardımcı oluyor. Arkadaşları ile plan yapmak, tatile gitmek ya da alışverişe çıkmak isteyen öğrenci arkadaşlarım; nakit sıkıntısı çektiğiniz zamanlarda kredi kartına ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Gelin, hep beraber bankalara kredi kartı başvurusunda bulunabiliyor musun onu inceleyelim.
 

Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir Mi?


Eskiye nazaran günümüzde kredi kartı almak oldukça kolaylaştı. Hemen her vatandaşımızın cebinde birden fazla kredi kartı görebiliyoruz. Kredi kartları ödemelerimizde bize büyük ölçüde kolaylık sağlıyor. Taksit imkanı sayesinde biraz daha rahat alışveriş yapabiliyoruz. Ailesinden uzakta olan öğrenci arkadaşlarım da finansal yönden sıkıntı yaşamamak için kredi kartına sahip olmak istiyor. Peki, öğrencilerin kredi kartı kullanması mümkün mü? Evet, arkadaşlar. Öğrenci arkadaşlarımız da bankalara kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Öğrencilerimizin, kredi başvurusunda bazı şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Yine aynı şekilde kredi kartı başvurusunda da bazı şartları sağlamanız gerekiyor ki, kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlansın. Biraz bu şartlardan bahsetmek istiyorum: Üniversite öğrencisi olan arkadaşlarım 18 yaşın üstünde oldukları için oldukça rahat bir şekilde kredi kartı alabilirler. Üzerinize herhangi bir gelirin olması da başvurunuzun daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.
 
 
Bankalar siz değerli öğrenci arkadaşlarıma kredi kartı verirken, düşük limitli ve yıllık kullanım ücreti alınmayan kartları tercih ediyor. Bu kartlar sayesinde taksit ve düşük faiz oranlarından yararlanarak nakit avansa gibi çeşitli kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz. Günümüz bankalarının öğrenciler için hazırlamış olduğu sayısız kampanya bulunmaktadır. Bu bankaların kredi kartı özellikleri de farklılık gösterebilmektedir. Öğrenciler kredi kartı alabilir mi diye merak eden oldukça fazla arkadaşımız vardı. Artık sizler de, rahatlıkla kredi kartına sahip olabilecek ve bankaların sizler için hazırlamış olduğu avantajlı kampanyalardan yararlanabileceksiniz.
 
İlginizi Çekebilir: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019 
Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar