Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019


Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019

Nakit ihtiyacı olan üniversite öğrencileri, öğrenciye kredi veren bankalar ile kredi başvurusu yaparak anında eğitim kredisi kullanabilir.

sponsorlu reklamlar
Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2019
24 Kasım 2018 Cumartesi 17:48 tarihinde paylaşıldı.
sponsorlu bağlantılar
   Günümüzde bir çok üniversite öğrencisinin eğitim masraflarından dolayı acil nakit ihtiyaçları olabilmektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar 2019 yılında uygun faiz oranları ve uzun dönem ödeme koşullarıyla kredi kullandırmaya devam etmektedir. Eğitim masraflarının günümüzde artmasından dolayı bir çok üniversite öğrencisi nakit sıkıntısı çekebilmektedir. İşte bazı bankalar öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak hem de eğitime katkı sağlamak amacıyla üniversitelilere kredi sağlayabilmektedir. Siz de bu kredi avantajlarına başvurunuzu yaparak hemen krediyi kullanabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Üniversite öğrencileri genellikle ek işlerde yani sigortasız işlerde çalışabilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir geliri olmayan kişi sınıfında yani "gelir belgesiz kredi" sınıfında kredi başvurusu değerlendirilmektedir. Öğrencilerin kolay kredi kullanabilmeleri için en önemli nokta kredi notunun "iyi" seviyede yer alıyor olmasıdır. Yani kredi notu kötü olan ve herhangi bir geliri bulunmayan kişiler bankalardan kredi kullanamaz. Üniversitelilere kredi veren bankalar ise bu şartın yerine getirilmesini talep etmektedir. Kredi puanınız 1300 üzerinde alıyorsa siz de "risksiz" kişiler grubuna girecek ve kolaylıkla kredi kullanabileceksiniz. Kredi notunuzu Findeks sitesinden öğrenebileceğiniz gibi, bankanızın internet şubesine girdikten sonra kredi risk raporu sorgulaması (ücretli) yapabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Odeabank, İng Bank gibi bankalar üniversite öğrencilerine özel avantajlı eğitim kredisi vermektedir.

Eğitim Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hiçbir banka verilecek krediyi riske atmak istemez. Bundan dolayı öncelikle bankaların gözünde risksiz kişi olarak gözükmelisiniz. Eğer ki kredi kartı borcunuzu zamanında yatırmamış veya geçmiş ödemeleriniz düzensizse kredi notunuz otomatik olarak düşmüştür. Bundan dolayı bankalar kolay kolay bu kişilere kredi vermezler. Öğrencilerin en çok tercih ettiği banka Ziraat Bankası'dır. Ziraat Bankası öğrencilere özel avantajlı faiz oranları ve ödeme seçenekleri sunduğundan dolayı bir çok öğrenci bu bankayı tercih etmektedir. Ziraat Bankası'nın yanı sıra diğer bankaların öğrenciye kredi seçeneklerini aşağıda yer alan alanlardan inceleyebilir ve kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 

Devlet bankalarımız arasında hizmetine devam eden Ziraat Bankası, öğrencilere "eğitim kredisi" adı altında avantajlı tekliflerle kredi vermektedir. 36 aya varan vadeler ve cazip koşullarda Ziraat Bankası eğitim kredisi adı altında sunulan krediden faydalanmak istiyorsanız başvurunuzu Ziraat Bankası şubesinden yapmanız gerekmektedir. Kredi için gerekli belgeler ise;

Nüfus cüzdanı,
Gelir belgesi,
Eğitime ilişkin belgeler,
şubece istenebilecek belgeler.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Ziraat Bankası çalışma durumu gösteren belge istemektedir. Bunun yerine şubeye giderek balvuru detaylarını müşteri temsilcisinden öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Genellikle kefil veya ipotek isteyen banka bunun karşılığında krediyi kullandırmaktadır. Aşağıda yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama örneğine de göz atarak krediyle ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.


 
Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Hesaplaması:

 

 

Kredi Miktarı


Vade Sayısı Faiz Oranı

 
Aylık Ödemesi

 
5.000 TL

 
36 Ay

 
2,35

 
222 TL

 
10.000 TL

 
36 Ay

 
2,35

 
445 TL

 
20.000 TL

 
36 Ay

 
2,35

 
891 TL

Hesaplama tarihi: 21.11.2018

Yukarıda yer alan hesaplama Ziraat Bankası'nın resmi sitesinde belirtilen tarihte yapılmıştır. Güncel verilere göre faiz oranları değişebilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler Ziraat Bankası öğrenci kredi başvurusu sayfasına da bakabilirsiniz.


Yapı Kredi Öğrencilere Kredi

Türkiye'de hizmet veren önemli banka kuruluşları arasında yer alan Yapı Kredi Bankası da öğrencilere özel avantajlı kredi vermektedir. 50.000 TL'ye kadar, 36 aya varan vadelerle eğitim kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilir ve başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.


Vakıfbank Öğrencilere Özel Kredi

Üniversite öğrencilere özel kredi veren Vakıfbank'a siz de başvurunuzu yaparak 36 aya varan vadeler ve uygun ödeme koşullarıyla kredinizi kullanabilirsiniz. Vakıfbank eğitim kredisi adı altında 2019 yılında da kredi verilmeye devam edilecektir. Vakıfbank şubelerini ziyaret ederek bu krediden faydalanabilirsiniz.


Garanti Bankası

Türkiye'de en büyük banka kuruluşlarından birisi olan Garanti Bankası'ndan da eğitim kredisi çekebilirsiniz. Öğrenciye kredi kampanyasında üst limit 25.000 TL olarak belirlenen kredide en fazla vade sayısı ise 36 aydır. Eğitim ve öğretim masraflarını karşılamak istiyorsanız siz de Garanti Bankası şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisinden kredi başvurusunu yaparak eğitim kredinizi kullanabilirsiniz.


Türkiye İş Bankası

Öğrencilere kredi veren bankalardan birisi de İş Bankası'dır. 36 aya varan vadeler ve uygun ödeme koşullarıyla üniversite öğrencilerine kredi veren İş Bankası'ndan siz de kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca öğrencilere kredi kartı veren bankalardan olan İş Bankası İş'te Üniversiteli kredi kartına da başvurunuzu yaparak kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öğrenci kayıt belgesi ve okul masraflarını gösteren evrakları bankaya iletmesi gerekmektedir. Bu krediler okul hesabına nakit olarak gönderilmektedir.


AKBANK

Akbank eğitim kredisi ile eğitim masraflarını karşılamak çok kolay. Siz de çok uygun faizler ile Akbank'tan 36 aya varan vadelerle eğitim kredisi kullanabilirsiniz. Faiz oranlarını incelemek istiyorsanız Akbank kredi faiz oranları 2019 sayfasına göz atabilir, bankaya kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.


Odeabank Eğitim Kredisi

Türkiye bankacılık sektörüne geçtiğimiz yıllarda giriş yapan Odeabank da, öğrenciye özel kredi vermektedir. Odeabank Eğitim Kredisi adı altında sunulan kredi paketinden yararlanmak için bankaya gerekli belgelerle gitmeniz gerekmektedir. Odeabank kredi başvurunuzu yaparak siz de 36 aya varan vadelerle eğitim kredisi kullanabilirsiniz.


Şeker Finans Eğitim Kredisi

Şeker Finans'tan da eğitim kredinizi kullanabilirsiniz! Şeker Finans bağlantısından ayrıntılı bilgi alabileceğiniz gibi, 120 aya varan vadeli ve farklı uygun ödeme koşullarıyla siz de eğitim kredisi başvurusu yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 444 33 77 numaralı Şeker Finans müşteri temsilcisinden detaylı bilgileri alabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Ayrıca Şeker Finans'ta 1 yıl ve 2 yıl ödemesiz konut ipotekli eğitim kredisi de bulunmaktadır.


HALKBANK

Devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden HalkBank'tan siz de eğitim kredisi başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen çekebilirsiniz. 36 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla öğrencilere kredi veren Halkbank, "Eğitim Kredisi" adı altında eğitim masraflarınızı karşılamak isteyenlere kredi vermeye devam etmektedir. Gördüğünüz gibi yukarıda Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında öğrenciye kredi veren bankalar listesini sizler için hazırladık. Öğrencilerin kredi kullanabilmesi için yukarıda da belirttiğimiz gibi bankaların bazı şartları olabilmektedir. 2019 yılında eğitim masraflarınızı karşılamak istiyorsanız bu bankalardan birisine başvurunuuz yaparak eğitim masraflarınızı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz. Sitemizi takip ederek güncel kredi kampanyalarından haberdar olabilir ve en uygun faiz oranlı krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Öğrenci Mahmut 11 ay önce yorumlandı

   2019 yılında öğrenciye kredi veren bankalardan (üniversite öğrencilerine) ihtiyaç kredisi desteği almak istiyorum. Bana yardımcı olacak bankaların önünde yatar, sınava girerim.

  
  
  En Uygun Kredi Veren Bankalar En Uygun Kredi 2019
  2019 © En Uygun Kredi 2019, Kredi Faiz Oranları, Mevduat, Bankalar.