Eft Saatleri 2019 Bankaların EFT Gönderim Saatleri


Eft Saatleri 2019 Bankaların EFT Gönderim Saatleri

Eft kaça kadar gönderilir, saat kaçta başlar? Haberimizi okuyarak bankaların eft saatleri 2019, eft ne zaman hesaba geçer sorularına cevap bulabilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Eft Saatleri 2019 Bankaların EFT Gönderim Saatleri
11 Nisan 2019 Perşembe 15:04 tarihinde paylaşıldı.
sponsorlu bağlantılar
Eft saatleri 2019 yılında her banka için farklılık göstermektedir. Günümüzde çoğu vatandaşımız yoğun bir şekilde çalışıyor ve banka ile ilgili işlemlerini kısa yollardan yapabilmenin yollarını arıyor. Bankacılık sektöründe yaşanan teknolojik gelişmelerle, bu sorun son bulacak gibi. Bankamatiklerini yenileyerek, İnternet, mobil bankacılığı ve çağrı merkezlerini hizmete sunan bankalar, müşterilerine pek çok kolaylık sağlama yolunda. Bu sayede şubelere gitmenize gerek kalmadan, iş yerinizde, evinizde rahatlıkla işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Eft Saatleri 2019

Vatandaşlarımızın bu ortamlardan en çok yaptığı işlem ise para transferi. İki farklı banka arasında gerçekleştirilen para transferi, yani eft. Eft, en çok yapılan işlem olmasına rağmen, hakkında pek fazla şey bilinmiyor. Eft saatlerini hafta sonu eft yapılır mı, eft ne zaman hesaba geçer? sorularını yazımızda cevaplandırıyoruz. Elektronik ortamlardan en çok gerçekleştirdiğiniz işlem hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, hata şansınızı en aza indirebilirsiniz. Bankaların eft saatlerini, haberimizin devamında bulabilirsiniz. Daha güvenli ve hızlı bir şekilde işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.


 
Eft saatleri

Vakıfbank EFT Saati

İş Bankası EFT Saati 2019 

Ziraat Bankası EFT Saatleri 


Burgan Bank EFT Saati

TEB EFT Saatleri 2019

ING Bank EFT Saati 

Garanti Bankası EFT Satleri

Finansbank EFT Saatleri 2019

Denizbank EFT Saatleri 2019

Şekerbank EFT Satleri

HSBC EFT Saatleri 2019

Yapı Kredi EFT Saatleri 2019

Akbank EFT Satleri

Halkbank EFT Saatleri 2019

Odeabank EFT Saatleri 2019


EFT SAATLERİ 2019

Yukarıda yer alan bankaların ismine tıklayarak eft saatleri ve ücretleri hakkında 2019 yılına ait güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Ülkemizde en çok müşterisi olan bankaların eft saatlerini siz okurlarımızla paylaşıyoruz. Bankalarda eft işlemi sat kaça yapılıyor, hesaba ne zaman geçiyor, hafta sonu eft yapılır mı? merak ediyorsanız tablomuzu inceleyerek,  yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Eft işlemini kısaca tanımlamak gerekirse, bir bankadan farklı bir banka şubesine para transfer işlemini kapsamaktadır. Akbank'tan Ziraat Bankası'na yada farklı bir bankaya para yollayacaksanız EFT seçmelisiniz. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan para gönderim işlemlerine denilmektedir. Yani İş Bankası'ndan farklı bir İş Bankası hesabı para yollamak için "havale" seçmelisiniz. Eft ve havale bir çok kişi tarafından karıştırıldığı için kısa bir açıklama yapma gereğinde bulunduk. Şimdi gelelim tüm bankaların eft saatleri ve eft ücretlerinin 2019 yılına ait güncel bilgilerine.

 

 BANKA

 EFT SAATLERİ 2019

EFT ÜCRETLERİ
(İnternet şube)

 

 AKBANK eft saatleri

 

 09:00 – 17:00

 

 6.75 TL

 

 A BANK

 

 09:00 – 17:00

 

 4 TL

 

 ALBARAKA TÜRK

 

 09:00 – 17:00

 

 ÜCRETSİZ

 

 ANADOLU BANK

 

 08:00 – 17:15

 

 4 TL

 

 BURGAN BANK

 

 09:00 – 16:30

 

 5 TL

 

 DENİZBANK eft saatleri 2019

 

 08:00 – 16:30

 

 6 TL

 

 QNB FİNANSBANK

 

 09:00 – 17:00

 

 6.25 TL

 

 GARANTİ BANKASI

 

 09:00 – 17:15

 

 6.75 TL

 

 HALBANK eft saatleri

 

 08:00 – 17:15

 

 3.33 TL

 

 HSBC

 

 09:00 – 17:00

 

 5 TL

 

 İNG BANK eft saati 2019

 

 08:30 – 17:15

 

 6.75 TL

 

 KUVEYT TÜRK

 

 09:00 – 17:20

 

ÜCRETSİZ

 

 ODEABANK

 

 08:30 – 17:00

 

4.9 TL – 9.8 TL

 

 ŞEKERBANK 

 

 09:00 – 17:15

 

 5.5 TL

 

 TEB eft saatleri

 

 09:00 – 17:15

 

 5.4 TL

 

 İCBC

 

 08:30 – 17:00

 

 3 TL

 

 TÜRKİYE FİNANS

 

 09:00 – 17:15

 

 4 TL

 

 TÜRKİYE İŞ BANKASI eft saatleri

 

 09:00 – 17:00

 

 6.5 TL

 

 VAKIFBANK eft saatleri 2019

 

 09:00 – 17:15

 

 6.75 TL

 

 YAPI KREDİ BANKASI EFT SAATLERİ

 

 09:00 – 16:45

 

 6.75 TL

 

 ZİRAAT BANKASI EFT SAATİ

 

 08:30 – 17:00

 

 4.50 TLİLGİLİ: Eft saat kaçta bitiyor?
Ziraat Bankası internetten para yollama

EFT NEDİR? EFT VE HAVALE FARKLARI NELERDİR?

EFT (Elektronik Fon Transferi) Türkiye'de bankalararası para transferi işlemine denilmektedir. Eft ile TL cinsinden paranızı farklı bir bankanın hesabına gönderebilirsiniz. Yani Garanti Bankası'ndan Ziraat Bankası'na para transfer işlemleri EFT ile yapılmak zorundadır. Fakat Garanti Bankası'ndan Garanti'ye para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Eft ve havale arasındaki en büyük fark da burada oluşmaktadır. Havale aynı banka içerisinde farklı kişilerin hesaplarına para transfer işlemlerini kapsarken, eft ise farklı bankalar arasında para transferidir. Virman ise aynı kişinin hesaplararası para yollama işlemine denilmektedir. Pek çok kişi eft ve havale işlemini karıştırdığından dolayı da bankaların internet şubesinden para yollama işlemini tamamlayamaz. Bunun önüne geçmek isteyen bankalar ise artık internet ve mobil şubelerinde havale ve eft'yi ayırt edici belli özellik ve yenilikleri de müşterilerine sunmuştur.

HAFTA SONU EFT OLUR MU?

Farklı iki banka arasında gerçekleştireceğiniz para transfer işlemlerinizi, 2019 yılında günün belirli saatlerinde yapabilmektesiniz. Yukarıdaki tablodan, bütün bankaların eft saatleri kontrolü yaparak öğrenebilirsiniz. Türkiye’deki kamu ve özel bankaların hangisinin müşterisiyseniz, o bankanın saat aralığına dikkat ederek, kolaylıkla eft işleminizi yapabilirsiniz. Belirtilen saatler arasında yapacağınız eft işlemi, aynı gün içerisinde, bankanın onaylaması durumda, karşı tarafa iletilecektir.  Belirtilen saatler dışında yaptığınız eft işlemi ise bir sonraki günün mesai saatleri içerisinde gerçekleşecektir. Resmi tatiller, yarı resmi tatiller ve hafta sonu eft olur mu diye merak ediyorsanız, haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Elektronik fon transferi olarak bilinen eft işlemi için bankalar, belirli bir saat aralığı belirlemiştir. Saati kaçırdıysanız, bankaların geneli 16:30’dan sonra geç eft işlemi yapmanıza da olanak sağlıyor. Lakin, geç eft işlemi için de ekstra ücrete tabi tutulacaksınız. Bunun yanı sıra resmi tatiller ve hafta sonları eft işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yapmış olduğunuz eft, bir sonraki iş günü mesaisinde karşı tarafa iletilecektir. Yarı resmi tatil günlerin de ise bankalar 11:00’e kadar ef işlemini kabul etmektedir. Sizler de eft saatleri hafta sonu eft yapılır mı? Gibi bilgilere dikkat ederek, daha bilinçli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İPTAL EDİLİR Mİ?

Bankaların çeşitli elektronik ortamlarından gerçekleştirdiğiniz eft işlemi iptal edilir mi? Eft, nasıl iptal edilir? Eft işleminizi onayladınız ve hatalı işlem yaptığınızı fark ettiniz, işlemi kolaylıkla iptal edebiliyorsunuz. Lakin, yaptığınız işlemin banka tarafından henüz onaylanmamış olması gerekiyor. Bunun yanı sıra bankaların çoğu eft iptali için de ücret almaktadır. Henüz banka tarafından onaylanmamış eft işlemlerinizi, bankayı arayarak  ya da İnternet bankacılığını kullanıyorsanız işlem iptali sekmesine tıklayarak, rahatlıkla iptal edebilirsiniz. Eğer farklı bir kişinin hesabına para yolladığınızı düşünüyorsanız siz de bankayla irtibat kurarak eftnin iptalini talep edebilirsiniz.


EFT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Eft ücreti her bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte; internet ve mobil şubeden yapılan eft ücretleri en düşük ücrettir. Eğer banka şubesinden veya müşteri temsilcisini arayarak eft yapmayı düşünüyorsanız daha yüksek komisyon ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bankanızın atm cihazlarını kullanarak da eft işlemi yapabilirsiniz. Yukarıda yer alan tablodaki bankanızın ismine tıklayarak eft saatleri ve ücretleri hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz.

EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER?

Sizlerle eft saatleri 2019 yılında güncel bilgilerini paylaşmaya devam ediyoruz. Elektronik ortamlar kullanarak gerçekleştirdiğimiz eft işleminin hangi saatler arasında yapıldığını ve hafta sonu eft yapılır mı gibi merak ettiğiniz soruları yanıtlıyoruz.  Eft işlemi için merak edilen konulardan biri de, eft’nin ne zaman hesaba geçeceği. Yukarıdaki tabloda belirttiğimiz saatler arasında yapacağınız eft işleminiz, onaylanmışsa 5-20 dakika gibi kısa bir sürede karşı hesaba geçecektir. Sizler de eft saatleri 2019 konulu haberimizi okuyarak, bütün bankaların eft saatlerine ulaşabilir, işleminizi garanti altına alarak, zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Siz de eft saatleri içerisinde elektronik fon tranferi işlemlerinizi gerçekleştirerek güven içerisinde paranızın karşı hesaba gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Güncelleme: 02.05.2019
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 6 yorum mevcut

  • Uğur Polat @Tüley 8 ay önce yorumlandı

   tülay hanım numaranızı yollarsanız görüşelim, birbirimize eft yapalım.

  • uygunkredibankalar.com @Yasin TEK 8 ay önce yorumlandı

   Yasin bey merhabalar, Eft saatleri yukarıda yer almakadır. Bu sayfada yer alan eft saatleri içerisind eft işlemini gerçekleştirdiyseniz, Merkez Bankası onayından sonra para transfer işleminiz krşı hesaba geçecektir. Eğer eft işlemi 30 dakikayı geçtiyse bankanızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Yasin TEK 8 ay önce yorumlandı

   eft saatleri güncel olmasına rağmen eft işlemim onaylanmamış, nedenini öğrenebilir miyim?

  • Tüley 8 ay önce yorumlandı

   bir çok kişi eft ve havaleyi karıştırıyordu, bu konu iyi olmuş teşekkür ederim.

  • Eren Yaramıi 8 ay önce yorumlandı

   eft saatlerine baktığımda her banka için farklılık olduğunu görüyorum, ayrıca bazı bankalarda saat 17:00 itibariyle geç eft ücreti de alınıyor.

  • Mahmut Tokdemir 8 ay önce yorumlandı

   2019 yılında eft saatleri bir çok bankada farkllık gösteriyor bu durumun merkez bankası tarafından düzeltilmesi lazım, en azından haftasonu da eft işlemlerinin kabul edilmesi gerekiyor bir çok kişi bu durumdan mağdur oluyor.

  TÜM YORUMLAR
  
  
  En Uygun Kredi Veren Bankalar En Uygun Kredi 2019
  2019 © En Uygun Kredi 2019, Kredi Faiz Oranları, Mevduat, Bankalar.