Senetle Para Veren Yerler Firmalar ve Kişiler 2020


Senetle Para Veren Yerler Firmalar ve Kişiler 2020

Senetle para veren yerler,tefeciler, kuyumcular ve kişiler nasıl bulunur, senetle kredi nasıl alınır? 2020 yılında senet karşılığı borç para almanın püf noktaları.

Senetle Para Veren Yerler Firmalar ve Kişiler 2020
18 Şubat 2020 Salı 21:43 tarihinde paylaşıldı.

 Günümüzde isteklerimizi karşılamak, hayallerimizi gerçekleştirmek ve borçlarımızı kapatmak için nakit ihtiyacı duyuyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılayacak yeterli nakdi bulamayınca da bankalardan kredi çekmek istiyoruz. Kredi çekerken ise kredi puanımız, gelirimiz ve sicilimiz detaylı bir şekilde inceleniyor. Puanımız düşük, yasal takip almış ve gelirimiz de yetersiz ise kredi başvurumuz olumsuz sonuçlanıyor. Kredi başvurumuz olumsuz sonuçlandığı zaman, nakit parayı nereden bulacağız? Sizler için, senetle para veren yerler 2020 hakkında araştırma yaptık. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin, Konya, İzmir vb. büyükşehirlerde senet karşılığı kredi veren firmalar bulunmaktadır. Senetle para alınan firmaları, dikkat etmeniz gereken hususları sayfamızdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

 

Senetle Para Veren Yerler

Çeşitli sebeplerden dolayı bankalardan kredi çekemiyorsanız senetle kredi veren yerlerden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Saymış olduğumuz bu şehirlerde faktoring firmaları, bankalar, tefeciler, ikrazatçılar gibi pek çok firmadan senet karşılığı nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Şunu unutmamalısınız gibi tefecilerden yapmış olduğu işlemler yasal değildir. Nakit ihtiyacımı karşıladım derken çok daha fazla zarara uğrayabilirsiniz. Sayfamızda nakit ihtiyacınızı karşılamak için çeşitli çözüm yolları sunmaya çalışacağız. Detaylıca inceleyebilirsiniz. 


Senetle Borç Para Nasıl Alınır?

Günümüzde bankalardan kredi notunun düşük olmasından veya sicilinin kötü olmasından dolayı kredi çekemeyen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler acil para lazım diyerek kredi çekme alternatiflerini araştırmaktadır. İşte sizlere bankadan kredi çekemiyorum ne yapmalıyım diyenler için kaynağından doğru şekilde yol haritası. Öncelikle senetle borç para almak isteyen kişilere uyarımız, tefecilerden para almak yasal olarak suçtur ve bu suça biz dahil hiçbir internet sitesinin aracılık etmemesi gerekmektedir. Biz burada bu konuyu açma nedenimiz senetle borç para arayan kişilere alternatif acil para bulma yollarını sunmamızdır. Dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda sıraladık;

 • Boş senetlere hiçbir şekilde imza atmayınız.
 • Senet üzerine yazılan fiyatın hem rakamla hem yazı ile yazıldığına dikkat ediniz.
 • Senet üzerine yazılan fiyatın daha sonra değiştirilmemesi adına ‘kapama çizgileri’ kullanıldığından emin olunuz.
 • Senedi aynı renk kalemle doldurmaya özen gösteriniz. 
 • Alıcı ve borçlunun yanında senet düzenlenir.
 • Güvenilir firmalardan senet almamaya özen gösteriniz.
 • Ödeme zamanında senedin size ait olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.
 • Borcunu ödediğiniz senedin bir kenarı yırtarak, ödendiğini kanıtlayabilirsiniz.
 • Borcunu ödediğiniz senedi bir sürü saklamayı unutmayınız.

 

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Günümüzde senetle altın alım/ satımı yapan pek çok kuyumcu bulunmaktadır. Kuyumcular, acil nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerlerdir. Bu işlemi yapan kuyumcuları bularak, senetle altın satın alabilirsiniz. Daha sonra satın aldığınız altınları satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bankalardan kredi çekemeyen kişiler soluğu kuyumcularda alıyor. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız İstanbul, Eskişehir, Ankara gibi büyükşehirlerde senet karşılığı altın alarak acil para ihtiyaçlarını karlşılamaktadır. Ayrıca bu kuyumcular ellerinde çek olup nakite çevirmek isteyen kişilere de yardımcı olmaktadır. Genellikle piyasaya göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında komisyon bedeli ile bu işin devam ettiği bilinmektedir. Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu tarafından takip edilen faktoring firmalarından senet karşılığı para alabilirsiniz. Faktoring firmalarının bütün işlemleri denetleme kurulu tarafından takip edildiği için bu yol, güvenli bir yoldur.

 

Senetle Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve İş Bankası senet karşılığı kredi verebilmektedir. Sizler de bankalardan çek/ senet karşılığı nakit ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bankalardan senetle kredi yolu da güvenilir bir yoldur. Bu yolu tercih ederek, sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası senet karşılığı avans kredisi: senet karşılığında uygun faiz oranları bu krediden yararlanabilirsiniz.
 • Vakıfbank çek/ senet karşılığı krediler: Çek ve senetlerinize Vakıfbank tarafından belirli bir marj uygulanır ve nakde dönüştürülür. Bu sayede nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Faturalı Hatta Kredi

Ülkemizde güvenilir ve müşteri portföyü geniş çeşitli operatör bayileri bulunmaktadır. Bu bayilerden birine gidebilir ve senetle telefon satın alabilirsiniz. Satın aldığınız telefonu kutusunu açmadan aynı ya da başka bir firmaya satabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz telefonu kutusunu açmadan çeşitli dijital platformlardan (facebook, letgo, sahibinden vb.) da satarak, acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

 

Senetle Araba Satan Galeriler

Kredi puanınızın düşük olması vb. sebeplerden dolayı bankalardan taşıt kredisi çekemiyorsanız, oto galerilerden senetle araba alabilirsiniz. Günümüzde bazı galeriler senet karşılığı araba satışı gerçekleştirmektedir. Dilerseniz senet karşılığı satın aldığınız aracın satışını da gerçekleştirerek, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Senetle Beyaz Eşya Satan Mağazalar

Ülkemizde elektronik ve beyaz eşya satan firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bulunduğunuz lokasyona yakın bir firmaya giderek senet karşılığı dilediğiniz beyaz eşya ya da teknolojik aleti satın alabilirsiniz. Ürün ambalajını açmadan çeşitli firmalara ya da sitelerden satışını gerçekleştirebilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Senet karşılığında bir çok alışveriş merkezinin ürün sattığı bilinmektedir. Bu firmalar yasal olarak hizmetlerine devam ediyorlar. Bir çok mağaza ihtiyacı olan kişilere elden taksitle kredi yani nakit para vererek bu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde aracılık etmektedir. Bu mağazalarda genelde sistem farklı şekilde işlemektedir, bu da kredi alan kişi mağazadan senet karşılığında ürün almış gibi gösterilerek bu ürün karşılığında para verilmektedir. Yani şöyle açıklayabiliriz, siz mağazadan televizyonu taksitle alıyorsunuz ve o televizyon sizin elinize geçmeden mağaza tekrardan sizden ikinci el fiyatına satın alıyor. Aradaki fark ise senetle borç para veren mağazanın karı oluyor.

 

İnternetten Senetle Borç Para Veren Sanal Tefeciler

TCK'nın 24. maddesine göre tefecilik suökaru ile kazanç elde etmek kaydıysa, bir kişiiye kar etmek amacıyla borç para vermek, senet kırdırmak ve kredi kartından para çekerek nakit para vermek suçtur. Bu suçları işleyenlerin yanı sıra bir de internetten senetle para verdiğini söyleyen sanal tefeciler de son zamanlarda artış olmuştur. Bu kişiler kesinlikle dolandırıcıdır ve "evrak ücreti" gibi saçma şeylerle paraya sıkışmış kişilerden nakit para istemekte ve bu paranın ödenmesi sonrasında borç paranın verileceği vaat edilmektedir. Ancak bu kişilerden uzak durulması ve kesinlikle inanılmaması yönünde sizleri uyarıyoruz. Ayrıca yoğun bölgelerde bulunan kredi kartı taklacıları da kaçak olarak faaliyet göstermektedir. Bu kişiler kredi kartından alışveriş yapılmış gibi göstererek üzerine yüzde 5 yüzde 10 kar ekleyerek nakit para vermektedir.

 

Banka Eksi Bakiyesi Açtırma

Eğer siz de sabit ve düzenli bir gelir sahibi iseniz, eğer bankalardan kredi çekemiyor ve acil nakite ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda bankaların eksi bakiyesini açtırarak anında ATM'den veya banka şubesinden nakit para çekebilir ve bu parayı taksitlendirerek krediye dönüştürebilirsiniz. Eksi bakiye başvurusunu bankanızın internet bankacılığından veya şubeden direk olarak yapabilirsiniz. Eksi bakiye vade sayısına göre faiz ile işlemektedir ve herhangi bir alt limiti bulunmamaktadır. Kişinin kredi notu ve banka siciline göre belirli bir limitte eksi bakiye açılmaktadır.

 

Ankara Senetle Borç Para Verenler

Türkiye'nin başkenti Ankara'da da bir çok kişi senetle borç para vermektedir. Bu kişiler genellikle 50 bin TL'ye kadar kişilere senet imzalatarak nakit para veriyorlar ancak faizleri de oldukça yüksek seviyelerde tutuyorlar. Aylık olarak faiz oranları senetle nakit veren kişilerde genellikle yüzde 10, yüzde 15 gibi yüksek seviyelerde oluyor. Yani 100 bin lira senetle borç para alırsanız aylık 10 bin lira faiz ödemek zorunda kalıyorsunuz, hem de bu iş yasal olmadığından dolayı yakalanmanız halinde devletten ceza da yiyebilirsiniz.

 
 
Bankalardan kredi çekmekte zorlanıyor musunuz? Yukarıdaki yollar sizin için bir çözüm olabilir. Lakin, senetle kredi veren firmalardan alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Gelin, hep birlikte dikkat bu hususları inceleyelim. Bu sayfamızda senet karşılığı kredi veren firmalardan ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlardan bahsettik. Senetle para veren yerler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olarak, nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yukarıdaki yerlerin dışında senet karşılığı nakit para veren tefeciler de bulunmaktadır. Unutmamalısınız ki tefeciler sizi daha fazla zarara sokabilir. Artık bankalardan kredi alamıyorum diye üzülmenize gerek yok. Senet karşılığı, yukarıdaki firmalardan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Siz de yorum yaparak bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili sayfalar:
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Kefilsiz kredi veren bankalarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar