Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma


Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma

Türkiye'nin ilk özel bankası olan Yapı Kredi'nin internet bankacılığına ve mobil şubesine giriş yapamıyorsanız, yüksek ihtimalle sim kartınız bloke edilmiştir. Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma işleminizi çeşitli kanallar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma
26 Ocak 2019 Cumartesi 13:25 tarihinde paylaşıldı.
 Türkiye’de faaliyete olan bütün bankalardan, sim kart blokelerinizi nasıl kaldıracağınız konusunda bilgi paylaşmaya devam ediyoruz. Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma işlemini rahatlıkla yapacağınız kanalları sizlere aktarıyoruz. Yapı Kredi internet bankacılığına ve mobil şubeye girmek için, bankaya kayıtlı cep telefon numaranıza gönderilen akıllı sms’leri alamıyorsanız, sim kartınız bloke edilmiş olabilir. Blokenizi kaldırmadığınız zaman; 3 boyutlu güvenlik ile internet alışverişlerinizi, sms ile kart şifresi belirleme ve kredi başvurusu/ kullanımında bulunamazsınız. İnternet bankacılığı ve mobil şubeden belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız, blokenizi bir an önce kaldırmalısınız. Sayfamızdaki bilgilere göz atarak Yapı Kredi sim kart blokesinin nasıl kaldırılacağını öğrenebilirsiniz. 

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma

Türkiye’deki bütün bankalar, yasal düzenlemeler nedeniyle, sim kart değişikliği yapan vatandaşları uyarıyor. 4.5G teknolojisi veya herhangi bir sebepten ötürü sim kart değişikliği ya da operatör değişikliği yaptıysanız, bankaların elektronik sistemlerine girip, işlem gerçekleştiremezsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil şubeye kapatılmasının tek nedeni; adınıza yapılacak dolandırıcılığın engellenmesi. Sizin adınıza sim kartınızı kopyalayıp, banka hesaplarınızı ele geçirebilirler. Bankaların güvenlik nedeniyle sim kartlarına bloke koyması, yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmiş oluyor. Sim kartları bloke olan vatandaşlarımız, internet ve mobil şubeye girmek için gerekli olan tek kullanımlık şifreyi alamıyorlar. Bloke süresi uzun saatler sürebiliyor ve işleriniz aksayabiliyor. Bu olumsuzluğu yok etmek için, blokenizi kaldırmalısınız. Yapı Kredi sim kart blokenizi nasıl kaldırabilirsiniz, gelin hep birlikte öğrenelim.

Bloke Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi internet bankacılığı ve mobil şubeye girişte gerekli olan tek kullanımlık şifreyi almak için öncelikle, blokenizi kaldırmalısınız. Sim kart blokenizi Yapı Kredi şubelerine giderek kaldırabilirsiniz. Şubelere alternatif olarak müşteri iletişim merkezleri ve Yapı Kredi atm’leri aracılığı ile kaldırabilirsiniz. Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma işleminizi bahsettiğimiz yollara başvurarak kaldırabilirsiniz. Şubelere, atm’lere giderek ya da müşteri iletişim merkezlerini arayarak şifrenizi tekrar almak için onay verebilirsiniz. Sim kart blokenizi kaldırarak, internet bankacılığı ve mobil şubesini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Banka çalışanın sizden istediği bilgileri eksiksiz cevaplayarak, blokenizi kaldırabilirsiniz. 

Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi numarası: 0850 222 0444

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com Kredibankalar.com
  2021 © Bankalar