Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019


Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmak kredi imkanından faydalanıp konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için araştırıp hesaplamalarımız sonucunda Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2019 hakkında ulaştığımız sonuçları sizlerle paylaştık aşağıdaki bilgileri inceleyerek sizde kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019
09 Nisan 2019 Salı 14:26 tarihinde paylaşıldı.
Ziraat Bankası ülkemizde devlete ait banka olduğundan dolayı birçok hizmeti diğer özel bankalardan daha avantajlı sağlamaktadır. Bu avantajlar tarım hayvancılık destekleri üzerine görünsede vatandaşlara daha uygun daha olanaklı hizmet vermek amacıyla faaliyetini sürdürmektedir. Ziraat Bankası acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilmek amacıyla ihtiyaç kredileri imkanı sağladığı gibi ev, araç kredileride vermektedir. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2019 yılında ev ve araç fiyatları yüksek olduğundan dolayı geri ödemelerde zorlanmamak amacıyla ödemeler 10 Yıl yani 120 aya kadar uzatılabilmektedir. Diğer bankalarla karşılaştırmayı daha kolay yapabilmeniz için sizler için örnek hesaplama tablosu oluşturduk aşağıdaki Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2019 yılına ait örnek hesaplama tablomuzu inceleyerek yatırım yapmak veya barınmak için almak istediğiniz konut için size en uygun meblada para çekerek almak istediğinizi alabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut kredileri genellikle uzun sürelerde ödenmesi durumundan dolayı geri ödemeler yüksek gibi görünsede çekmek istediğiniz miktar ve en önemliside geri ödeme süresini daha az zamana yayarak geri ödemelerde düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Sürekli değişen enflasyon oranlarından dolayı geri ödemeler 120 Ay yani 10 yılda ödenmesi durumunda ve doların ekonomizi etkilemesinden dolayı faiz oranları yüksekti fakat doların düşüşünün ardından konut kredilerindeki Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2019 yılı  faiz oranları 1,28 seviyelerine kadar gerilemiştir. Sürekli oranların değişebilmesinden dolayı kredi talebinde bulunacağınız zaman kredi çekeceğiniz bankadan veya bankanın resmi hesabından güncel faiz oranlarını inceleyerek kontrol ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

 YATIRIM YAP: Ziraat Bankası mevduat faiz oranları 2019


 
Kredi Miktarı

 
Vade

 
Faiz oranı

 
Aylık ödemesi

 Toplam ödenecek tutar

 

 
50.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
817 TL


 98.000 TL


 
100.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
1.635 TL

 
 196.200 TL

 

 
120.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
1.962 TL

 
 203.040 TL

 

 
150.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
2.453 TL

 
 294.360 TL

 

 
200.000 TL

 
120 AY

 
1,28

 
3.270 TL

 
 392.400 TL

 

 
220.000 TL

 
120 AY

 
1,28                        

 
3.598 TL

 
 431.760 TL

 

 
Yukarıda yer alan bigiler tamamen 2019 yılında güncel olup Ziraat Bankası resmi sitesinden alınan oranlardan hesaplanmıştır. Kredi talebinde bulunacağınız zaman faiz oranları sürekli değişiklik gösterebileceğini göz önünde bulundurarak artış veya azalış gösterme riskinden dolayı kredi talebinden önce bankadan o günkü faiz oranlarını öğrenerek kredinizi kullanınız.

Konut Kredisi için Gerekli Evraklar

TC vatandaşlık kimlik kartı veya pasaport kopyası
Konut kredisi başvuru evrağı
Çalışma durumunuza ilişkin maaş bodrosu
Serbets meslek çalışanları için bağımlı oldukları meslek kurumundan edinilen üyelik belgesi
Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin paylaştığı ticaret sicil gazetesi veya gazeteleri kopyası
Almak istediğiniz konutun tapu belgesi kopyası
Şubeye özel diğer istenilen belgeler

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma sayfasına göz atarak, müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve konut kredisi başvurusunu hemen yapabilirsiniz.


Konut Kredisi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Konut kredisi diğer krediler gibi çabuk sonuçlanmamaktadır. Bankaya talep ettiğiniz süreden itibaren gerekli evrakları tamamladıktan sonra banka yetkililer sizin kredi sicil notunuzu gelir durumunuza göre talep ettiğiniz kredi miktarını ödeme durumunuzu, çekmek istediğiniz tutarın aylık ödemelerde gelir durumunuza göre değerlendirmeler, banka geçmişinizi ve kredi talebinde bulunduğunuz konutun krediye uygun olup olmadığını veya böyle bir konut varmı yokmu diye gerekli araştımaları yaparak onaylama aşamasına uygunluğa göre değerlendirir. Banka kredi çekmek istediğiniz konutun değerinin %80'lik kısmını karşılamaktadır. Yani konut sahibi olmak istiyorsanız öncelikle %20'lik peşinatınızın bulunması gerekmektedir. Bütün bu işlemler sadece 5 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Fakat bankanın talep etmiş olduğu evraklarda eksiklik veya yanlışlık olması durumunda bu süre evrağı tamamlama süresine göre değişiklik gösterebilir.

Konut Kredisi Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılabilir?

Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımız kredi başvurusunu sms ile veya banka şubesine giderek yapabilirler. SMS ile başvurmuş olsanız dahi gereken evrakları teslim edeceğinizden dolayı bankaya gitmeniz gerekecektir. Bankaya giderek Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2019 yılı hakkından size sunulan bilgilerden o anki faiz oranları hakkında bilgi sahibi olarak kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki konumuz Ziraat Bankası esnaf kredisi sayfasına göz atarak esnaflara kredi desteğini de inceleyebilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Bankalar